Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

Заклади загальної середньої освіти

Між дитинством та юністю

               Час летить невблаганно і змінює все, що нас  оточує.  Життєва дорога людини також мінлива і нелегка, несе в життя сум і радощі. Все має початок і кінець.

         Не можна сказати, що дитинство закінчилося у випускників  4-х класів. Однак сьогоднішній день проводить невидиму межу між дитинством і юністю.  То ж,  на прощальному святі схвильовані діти, серйозні батьки, помолоділі і красиві бабусі і дідусі. Кожен учень на сцені – артист, модель, вишуканість і неповторність. Чотири роки за плечима, у кожного свої надії, фантазії і добрі мрії. То ж , удачі Вам любі!

         Писати, малювати, дружити з піснею, поважати працю, долати труднощі, розуміти жарти чотири роки навчали випускників їх вчителі

К. В. Глущенко, О. М. Мирончук, А. В. Куделіна. Шановні колеги,  щастя вам, нових ідей і велике спасибі за щедрість і людяність, за чуйне серце і доброту!  

         Слова вдячності за організацію свята вихователю ГПД  Тамарі Іванівні  Грибан. Творчих вам успіхів, реалізації цікавих задумів, міцного здоров’я.

         Зі святом і Вас, батьки наших випускників. Хай світить сонце у ваших душах, на очах будуть посмішки, пісня лунає у серці, а в кожному дні хай будуть диво і радість.

                                                                                                                                                                З. Лисюк, директор школи

 

 

 

До Дня матері

Мамо, матінко, матусю – скільки ніжності, любові в цих словах. До Дня матері, який в Україні відзначається 12 травня, в ОЗЗСО Пулинській ЗОШ І-ІІІ ступенів вшановували матір-берегиню учні Очеретянської філії.

Найкращі слова віршів і пісень вони присвятили матері. Зі сцени лунав заклик до кожного бути вдячною дитиною у будь-якому віці. Адже все починається з любові, що безкорисно дарує наммама, взамін не вимагаючи, не чекаючи і не просячи нічого. 

Як пише Лариса Кадинюк : «Ніхто з людей не любить так, як мати.

Ніхто не пробачає, як вона.

Тож хай не в’яне материнська доля,

Хай не змовкає пісня на вустах.

Шануйте матерів- це Божа воля,

Вони ж свої нам віддали літа».

Кожен маленький артист на сцені у свій виступ вкладав усю душу, найкращі почуття, найщиріші побажання. Тож всі номери супроводжувалися гучними оплесками глядачів, які з цікавістю й інтересом, захопленням і захватом дивились на сцену.

А спечений з любов’ю коровай, як символ родинного тепла і достатку, не залишив байдужим нікого.

Впевнені, кожен із присутніх з теплом згадав свою маму, а в неділю дітки обов’язково привітають своїх матусь та бабусь з цим святим днем – Днем матері.

Хай Бог охороняє усіх мам від злого,

Хай світить сонце й колосяться жита,

Щоб мами всі були щасливі і здорові

На многії і многії літа.

Спасибі юним артистам з Очеретянської філії та їх вчителям за свято позитивних емоцій, душевного тепла. Хай додає вам Господь сили і натхнення!

З.А.Лисюк, директор ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І – ІІІ ст.

 

 

Мар’яна Яременко – переможець конкурсу «ЧитайСвіт»

10 травня оголошено результати Всеукраїнського конкурсу коміксів «ЧитайСвіт». Серед переможців – Мар’яна Яременко (ОЗЗСО Пулинська ЗОШ І-ІІІ ст.).

Цей творчий конкурс для дітей (8-16 років) – конкурс коміксів (англ. comic — комедійний, комічний) про силу читання – покликаний заохотити школярів до читання і творчого розвитку та активізувати діяльність бібліотек, як центрів культурного дозвілля.

Прийом робіт тривав протягом квітня. На електронну скриньку проекту 28 дітей з різних куточків України надіслали 30 робіт про магічну силу читання відкривати світ і себе в ньому.

Серед переможців юна Мар’яна Яременко – ІІІ місце (137 балів), яка нагороджена Дипломом.

Упродовж травня-серпня в провідних бібліотеках столиці триватиме виставка, що презентує комікси юних переможців конкурсу.

Всі бібліотеки та кожен учасник отримають в подарунок книжки.

Кошелівські школярі вибороли ІІІ місце в області

Переможці фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», що проходив у квітні на базі ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст., команда школярів Кошелівської ЗОШ представляла нашу громаду на обласному етапі конкурсу, де виборола ІІІ місце.

Директор КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості» селищної ради Оксана Василенко вітає переможців і зичить їм нових злетів та перемог.

 

 Сортуй сміття заради майбутнього!

Якщо людина, не зробить так, щоб на Землі нестало менше сміття, то сміття зробить так, щоб на Землі стало менше людей

Всі знають, як приємно жити в оселі, де підтримується чистота й порядок. Тому ми кожного дня намагаємось прибрати, розставити речі по своїх місцях, а також викинути сміття, якого зазвичай збирається велика кількість. А от скажіть, чи задумувались ви  коли-небудь, куди діваються  ті гори сміття, що ми щодня виносимо зі своєї оселі? Ми тільки бачимо, як до будинку приїжджає машина по сміття і його забирає, або ж ми самі вивозимо його на смітник.  От і все – сміття зникло з нашого життя. А чи насправді це так?

Кожен українець щороку створює близько 330 кг сміття. За рік на полігони і неофіційні звалища вивозять по 11 млн тонн побутових відходів. Загальна площа звалищ становить майже 5% території країни, що становить площу Чернівецької області. А 95% побутового сміття по всій країні вивозять за межі населених пунктів і зберігають десятиліттями.

Проблема утилізації відходів знайома не тільки Україні, а й усьому світу. Кожна держава вирішує це питання по-різному: спалювання, захоронення, переробка, будування заводів, впровадження нових законів та правил. Але найперше, з чого всюди починалась боротьба з відходами, – сортування сміття, яке залежить саме від громадян.

Роздільний збір сміття для європейців та мешканців інших розвинених країн – повсякденна справа, як похід до магазину по продукти. Коли подорожуєш Європою, впадає в очі велика кількість різнокольорових контейнерів для сміття. І чим розвиненіша країна, тим цих контейнерів більше. В Україні дуже маленький відсоток людей, які дійсно сортують відходи, хоча мають для цього можливості. Дехто не знає, з чого почати, а дехто просто не розуміє важливість сортування сміття.

Більшість усього домашнього сміття — це пластикові відходи: поліетиленові пакети, ПЕТпляшки, контейнери від йогуртів і сметани, використані флакони від побутової хімії, косметики, інша пластикова упаковка. Ці відходи є дуже небезпечними, адже саме вони сьогодні приносять найбільше проблем навколишньому середовищу. Пластик довго розкладається (300-1 тис. років), небезпечний при горінні, знищує флору і фауну.

Друге місце серед відходів займає папір — це газети, глянцеві журнали, шкільні зошити і альбоми, упаковка з тонкого картону, фантики від цукерок тощо. Викинутий папір уже ніколи не стане картонною коробкою, серветками або паперовим рушником. А зростаючі запити споживачів задовольняються безжальним вирубуванням лісів.

Зовсім мало серед відходів скла — пляшок, флаконів з-під ліків, флаконів  парфумерії та косметики. Ще менше — металу — алюмінієвих банок, металевих кришечок від напоїв і кришок з консервації, зламаних кухонних приладів з металу.

У нашому містечку немає проблеми з утилізацією органічних відходів, адже кожен  має або може мати компостну яму, де ці відходи перетворюються на добриво для рослин.

Тому вдома ми пропонуємо використовувати 3 контейнери (коробки, відра, пакети ін.):

  • для пластику, металу та скла;
  • паперу;
  • органічних відходів.

Інформаційна наклейка допоможе членам родини легко визначитися, для якого виду вторсировини він призначений і швидко сформує корисну звичку. Особливо це стосується дітей, бо саме їм належить подбати про цивілізовану долю України в майбутньому. І дуже здорово, якщо вони будуть мати цю навичку дбайливого ставлення до ресурсів та до сміття з раннього віку.

Діти швидко звикають до сортування і добре справляються з наповненням контейнерів!

Перш, ніж почати сортування, ознайомтеся з правилами сортування.

У контейнер для паперу й картону не слід кидати вологі відходи, використаний паперовий посуд, тару для напоїв, плівку, фольгу. Картонні упаковки також необхідно стиснути, коробки від печива або піци зробити плоскими.

У контейнер для пластику не викидають забруднену їжею тару, пластикові іграшки, пляшки від побутової хімії та аерозолів. Усе має бути чистим і сухим. Пластик промити від залишків їжі, жиру і рідин. Злити воду і, по можливості, просушити. Все повинно бути максимально компактно. ПЕТпляшки і всі пластикові упаковки треба максимально стиснути і притоптати ногою.

До органічного сміття відносять м’ясні й рибні відходи, овочі й фрукти, лушпиння, хліб, напівфабрикати, кондитерські вироби та інші харчові відходи, господарський папір, серветки, залишки від чаю й кави, квіти. До органіки не слід заливати будь-які рідини, класти великі кістки, плівку, метал, скло, попіл, недопалки, а також інші біологічні відходи, що не розкладаються.

Особливо небезпечні відходи приймають у спеціальних пунктах утилізації. Туди слід здавати залишки масел і масляні фільтри, рештки клею, фарби, лаку й розчинників, лампи денного світла, медичні відходи, хімікати, ртутні термометри, батарейки та акумулятори.

Свідомо сортуй сміття та бережи планету для майбутніх поколінь!

Пулинська ЗОШ І-ІІІ ст.

Представники ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст. – учасники тренінгу

Згідно звіту Всесвітньої організації охорони здоров’я, забруднене навколишнє середовище є однією з найглобальніших причин високої смертності у світі. Екологічні ризики зумовлюють виникнення понад 100 найнебезпечніших хвороб. І щороку саме вони вбивають 12,6 млн. людей, а це – 23% усіх смертей, які трапляються у світі.

Благодійний фонд Klitschkо Foundation разом із партнером Coca-ColaFoundation та компанією Coca-Cola підтримують глобальну ціль «Світ без відходів». Тому започаткували проект Zero Waste School, який навчає школярів та вчителів через неформальне навчання впровадити культуру сортування відходів у школі, громаді, а згодом і у Світі.

Команда ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів залучилася до участі у цьому проекті. 15-17 квітня її представники брали участь у триденному тренінгу в місті Києві.

Під час тренінгу Active Citizens 25 команд вчилися взаємодіяти всередині громад, вести перемовини і домовлятися, опановували шляхи вирішення складних ситуацій та методи комунікацій. Пройшли практичний семінар із управління проекту, вчилися прогнозувати ризики, комунікувати зі стейкхолдерами та ЗМІ. Познайомилися з відомими громадськими активістами, лідерами думок зі сфери екології.

У травні учасники проекту проведуть тренінг для школярів, батьків та шкільного персоналу, де навчать їх правильно сортувати сміття. Восени планується організувати громадський проект Zero Waste Day, до якого залучаться мешканці Пулин. Метою його буде зробити так, щоб всі жителі побачили силу зміни, яку вони можуть зробити, одного разу приєднавшись до ініціативи.

Впевнена, справа ця нелегка і водночас потрібна. Вона дасть змогу учням відчути себе справжніми господарями, разом з тим, зрозуміти наскільки це важливо вміти організовувати роботу, брати на себе відповідальність, приймати рішення.

Саме у школі у дітей є шанс зрозуміти, хто вони і яке їх місце у цьому великому світі.

Хочеться, щоб ми всі пам’ятали:

Довкілля – це природний капітал,

Без нього людство жде загибель і провал.

Чи ж не прийшла пора поміркувати,

Як людству на Землі мудрішим стати…

В природі ми лиш часточки малі.

Земля не нам належить – ми Землі!

З.А.Лисюк, директор ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст.

«Дружба в коло всіх єднає»

Доведено: люди, які мають друзів й активно підтримують з ними зв'язок, живуть довше, а також рідше страждають на безсоння та хронічну втому. Саме питанню дружби було присвячено гру – експрес «Дружба в коло всіх єднає» для учнів 5-9 класів ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І – ІІІ ст. та Очеретянської і Чернявської філій, проведеної в рамках «Освітнього десанту».

Метою проведеного заходу було: поглибити і розширити поняття у дітей про дружбу, прищепити їм повагу до цінностей дружби, вчити дружити і толерантно ставитися до оточуючих; сприяти розвиткові критичного ставлення до себе і своїх особистих якостей, терпимості й коректності в спілкуванні з друзями; навчити учнів сприймати ситуації, аналізувати їх та знаходити шляхи виходу; допомогти усвідомити значимість слова «друг»; навчити дітей правильно вибирати друзів, спілкуватися і товаришувати; сприяти виникненню дружнього колективу; виховувати любов, повагу до друзів.

Спочатку учасникам освітнього процесу філій було представлено презентацію про опорний заклад: його технічне оснащення, можливості для розвитку кожного учня , перспективи на майбутнє.

Кожен учасник гри мав змогу ще раз усвідомити, що він єдиний і неповторний у цьому світі, може мати свою власну думку, яка заслуговує поваги і уваги. Але життя кожного з нас не буде повноцінним, якщо в ньому нема місця друзям. Саме справжня дружба стимулює до гарних вчинків, дає наснагу і підтримку, допомагає зрозуміти людей, що тебе оточують, виховує порядність і людяність, котрі чомусь у наш час стають «дефіцитом». Як стверджують мудрі люди: «Дуже багато людей, які світять тобі в очі, а при першій можливості плюють тобі в душу», хочеться, щоб наші вихованці були щирими і відвертими, справжніми і надійними.

А якщо в щось дуже вірити, то воно обов’язково збудеться!

Школа – мікромодель суспільства, середовище, де учні засвоюють демократичні норми, цінності, набувають життєвого досвіду. Тож, хай наш освітній заклад буде справжнім сучасним інноваційним освітнім простором для всіх його вихованців.

 

Фут-квест «School_of_Pulyny»

Сучасні методи роботи з дітьми дуже різноманітні і цікаві. Вони спонукають їх до дій, міркувань, вчать висловлювати свою думку, працювати в команді, підтримувати один одного, дружити.

На базі опорного закладу загальної середньої освіти Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів в суботу 6 квітня в рамках заходів «Освітнього десанту» проведено пізнавальний фут-квест«School_of_Pulyny» за участю, крім господарів закладу, ще й учнів 1-5-х класів Очеретянської та Чернявської філій.

Команди мали змогу попрацювати на станції «Розумники та розумниці» з інтерактивною дошкою, створити «Школу своєї мрії» за допомогою LEGO, завзято потанцювати на станції «Танцюють всі», створити власні аплікації на станції «Мої вправні рученята». Трішки поморочитися прийшлося всім, дістаючи «Заморочки із бочки».

А медіатека зачарувала кожного новизною, сучасністю та можливостями.

Драйву всім учасникам квесту додав флешмоб від учнів 8-А та 6-Б класів.

Сподіваємось, що отримані позитивні емоції, піднесений настрій, «цікавість в очах», які супроводжували дітей протягом усього заходу, не залишать їх, а спонукатимуть до творчості, до реалізації цікавих проектів і задумів.

«Освітній десант» триває…

С. А.Грибан, заступник директора з НВР.

 

 

«Освітній десант» стартував!

5 квітня в опорному закладі загальної середньої освіти Пулинській ЗОШ І-ІІІ ступенів весело і креативно, цікаво і змістовно пройшло традиційне свято – «Джентльмен-2019».

20 юнаків з 9–11-их класів брали участь у 6 конкурсах: «Дозвольте відрекомендуватися»; «Запрошення»; «Інтелектуал»; «Я тобі троянди в коси заплету»; «Відгадай» та «Танцювальний».

Вони виборювали титули: Містер Вишуканість; Містер Мускул; Містер Престиж; Містер Ерудит; Містер Артистичність; Містер Стиль; Містер Мужність; Містер Драйв; Містер Доброта; Містер Дівочих мрій; Містер Оригінальність; Містер Креативність; Містер Досконалість; Містер Талант; Містер Унікальність; Містер Надійне плече; Містер Галантність; Містер Толерантність; Містер Інтелект.

«Джентельменом-2019» став учень 10 класу Курінний Євгеній.

Виявляється, всі хлопці вміють заплести косу, знають назви і сфери  застосування інструментів для проведення будівельних робіт та ремонту автомобіля. Дуже креативно і щиро кожен зумів представити себе, показав своє уміння танцювати класичний і сучасний у всі віки – вальс.

Погляди глядачів, звісно, були захопленими і усміхненими, радісними і позитивними.

Вітаємо наших хлопців, впевнені, що вони у нас – найкращі! Зичимо не втрачати тих позитивних чоловічих рис, які притаманні кожному з них, бути надійними, порядними, добрими, вірними, відповідальними.

Цьогоріч на свято вперше завітали учні 6-9-их класів Очеретянської та Чернявської філій нашого закладу разом зі своїми вчителями та завідувачами. Сподіваємось, що їм сподобалось дійство, що проходило на сцені.

Нам усім треба звикати, що ми – один освітній заклад із спільними святами, проблемами, інтересами, бажаннями бути сучасними людьми з добрими і щирими серцями, з вірою в добро і надією тільки на краще.

«Джентльмен-2019» - це перше свято в рамках заходів «Освітнього десанту», що проходитимуть в закладі за участю учасників освітнього процесу наших філій. Тож, вдалого і змістовного старту «Освітньому десанту», нових знань, позитивних емоцій, щирих усмішок його учасникам.

З. Лисюк, директор ОЗЗСО ПулинськоїЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

Про булінг слід говорити

Незаперечно: що у кожного є право – любити іншого, або не любити… Але ні у кого немає права бити людину по обличчю – нехай навіть просто словесно. Саме з цією метою серед учнів ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено актуальний батл «Булінгу – ні!».

Останнім часом у засобах масової інформації почастішало вживання слова «булігн». Це прояв агресії з подальшим залякуванням особистості і появою можливості її повного підпорядкування собі та своїм інтересам. Така поведінка дає можливість людині самоствердитися за рахунок когось, заслужити собі загальний авторитет. Насправді задирака приховує свою неспроможність і слабкість.

Щоб не було булінгу серед учасників освітнього процессу, про нього слід говорити. Дивна річ, люди навчилися боротися з найстрашнішими хворобами, утім, приборкати власну агресію, коли страждають маленькі й дорослі, нам не під силу. Але так не має бути. Нам необхідно розпочати із себе та бути хоч трохи добрішими один до одного, розуміти та допомагати один одному. Навчатися шанувати Землю і всіх живих істот на ній, певно, найголовніша місія ХХІ століття.

Педагогічний колектив Пулинської ЗОШ сподівається, що проведений захід не залишив байдужим нікого, заставив задуматись, над своїми вчинками та словами, повірити, що з будь-якої ситуації можна вийти коректно з повагою, не принижуючи і не втративши власної гідності.

Будьмо добрішими, бо ми – люди!

 

Життя – це книга!

Є люди, які її пишуть, є ті, що читають і живуть так, як хтось прописав. А наші колеги Михайло Плосковітов та Юрій Грабовський щедро наповнюють життя працею, наполегливістю, творчістю.

Тож до дня Української писемності Всеукраїнське об’єднання «Громадянин» відзначило їх своїми нагородами: М. Плосковітова – «За служіння мистецтву» та Ю. Грабовського – «За збереження історії».

Щиро раді за колег, зичимо їм і далі писати свою книгу – яскраву, повну вражень, розуміння, позитивних діянь і вражень. Нехай за їхніми спинами виростають крила, які дозволятимуть і далі працювати, творити не втрачаючи гарного настрою і фортуни.

Думайте позитивно, адже як стверджував Річард Бах «Ми притягуємо в наше життя те, що думаєм». Ваша творча праця – вклад у розвиток нашої держави, стимул до дій і натхнення до праці.

3.А. Лисюк, диретор ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Земля – наш спільний дім

У ОЗЗСО Пулинській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся відбірковий етап огляду-конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім». Тема заходу - «Моя мала батьківщина».

У конкурсі взяли участь 8 закладів загальної середньої освіти, а саме: агітбригади «Межа» (Кошелівська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Екоцвіт» (ОЗЗСО Пулинська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Знай!, Люби!, Бережи!» (Вацлавпільська гімназія), «Веселка» (Сколобівська ЗОШ І-ІІ ст.), «Юний еколог» (Староолександрівська ЗОШ І-ІІ ст.), «Пролісок» (Чернявська філія ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст), «Екодрузі» (Зеленополянський НВК), «Сполох» (Очеретянська філія ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст).

Конкурс сприяв формуванню екологічної культури та творчих здібностей учнівської молоді, поширенню кращого педагогічного досвіду щодо організації агітаційної еколого-просвітницької роботи з учнями закладів загальної середньої освіти, виявленню і поширенню нетрадиційних форм, методів і моделей роботи з пропаганди екологічних знань, активізації екологічного руху в Україні.

Діти представили на розсуд журі цікаві та креативні виступи, інсценізації, театралізовані сценки на екологічні теми. Конкурс-огляд засвідчив, що учні переймаються екологічними проблемами, які мають місце в нашій місцевості, намагаються привернути до них увагу як своїх ровесників, так і дорослих. А ще самостійно шукають шляхи до їх вирішення та роблять конкретні справи, які посильні для їх віку та можливостей. Учасники під час своїх виступів використовували комп’ютерні презентації, відео, агітаційні листівки, плакати, демонстрували власні досягнення в просвітницькій та природоохоронній діяльності тощо.

Увага зверталася на зв'язок з органами місцевої влади, громадськими та державними організаціями щодо проблем навколишнього середовища села, району, області та України.

Перемогу здобули такі агітбригади: «Екоцвіт» ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст. – І місце, «Знай! Люби! Бережи!» Вацлавпільської гімназії – ІІ, «Межа» Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ст. – ІІІ місце.

 

 

 

Подарували дітям книги

У Чернявській філії ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів давно діє учнівський проект  «Подаруй дитині книгу». Цього разу до заходу долучився випускник школи Руслан Мороз.

Він подарував дітям багато цікавої та корисної літератури. За допомогою подарованої книги учні закладу зможуть поринути в захоплюючий світ пригод своїх ровесників, ознайомитись із класикою української літератури, а також знайти корисний матеріал до уроку.

Педагогічний колектив школи дякує небайдужим людям.

 

 

 

 

«Квіти у полі, там де Крути…»

29 січня українці вшановують події 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами. До цього дня в ОЗЗСО Пулинській ЗОШ І-ІІІ ступенів для учнів 10-11 х класів проведена історична година :«Квіти у полі, там де Крути…» та відкриття експозиції, присвяченої нашим землякам, які віддали своє життя за свободу і незалежність України: Сергію Ковнацькому та Олександру Чернявському.

На заході були присутні: мати загиблого героя Ковнацька Світлана Миколаївна та його сестра Юлія; заступник голови Пулинської регіональної спілки ветеранів АТО Висоцький Андрій Васильович; представники районного військового комісаріату майор Мороз Дмитро Васильович та старший лейтенант Корнійчук Богдан Петрович; член історико-патріотичного об’єднання, яке займається пошуками загиблих воїнів Другої Світової війни Адамович Володимир Леонідійович; учасники АТО Григорчук Іван Анатолійович, Фесюк Андрій Віталійович та Заріцький Василь Сергійович.

Крути стали початком нової доби в історії України. Без Крутів навіть Акт злуки 22 січня 1919 року був би лише документом. Кров під Крутами не була пролита марно. З неї, наче з безсмертя, розцвітають пелюстки Волі – про це говорили учні.

У День пам’яті Героїв Крут не можна не вшанувати сучасних героїв, які віддали своє життя за суверенітет та територіальну цілісність держави в зоні АТО. Пам’яті випускників школи, котрі віддали своє життя за нашу землю, за нашу незалежність присвячено відкриття експозиції в шкільному музейному комплексі «Герої не вмирають» – це Олександр Чернявський та Сергій Ковнацький. Вони були звичайні хлопці, мали добрі плани на життя. Але війна сказала досить… Вмить обірвалося життя…

«Я ненавиджу війну» - звучало у пісні, яку виконав Владислав Григорчук.

Хочеться додати :Хай буде мир, хай не вмирають наші діти. Хай нам барвінком стеляться дороги і ясна всміхається блакить!

Під час заходу за поданням громадськості Пулинська регіональна спілка ветеранів АТО нагородила пам’ятною медаллю: «Орден матері бійця АТО» Ковнацьку Світлану та медаллю «За патріотизм до України» Адамовича Володимира.

За національно-патріотичне виховання підростаючого покоління та підтримку Української армії грамоти отримали: ОЗЗСО Пулинська ЗОШ І-ІІІ ступенів та вчитель історії Грабовський Юрій Володимирович.

На завершення історичної години учні запалили свічку памяті на могилі Сергія Ковнацького.

Цей ДеньДень подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь, День надії і любові до своєї Вітчизни залишиться у памяті всіх присутніх.

З.А. Лисюк, директор ОЗЗСО Пулинська ЗОШ І-ІІІ ступенів.

 

 

 

Хай ніколи не повториться жах ядерної катастрофи

14 грудня згідно з указом Президента України відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Цю аварію не можна просто забути, адже приблизно 4 тисячі людей усвідомлено й мовчки, жертовно віддали своє життя в ядерному котлі. Наслідки аварії ми бачимо і тепер, це: хвороби дітей, забруднене навколишнє середовище, опустілі оселі, села, міста.

У ОЗЗСО Пулинській ЗОШ І-ІІІ ступенів до цієї дати було проведено: виставку малюнків «Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…», годину спілкування «Який чудовий цей світ», бесіди «Чорнобиль – наш біль», у шкільній бібліотеці відкрито книжкову експозицію «Дзвони тривоги».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти ще раз вклонилися мужності, самовідданості та високому професіоналізму ліквідаторів.

Тож, хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах ядерної катастрофи, а пам’ять про ті події навчить насцінувати

життя, безпечне середовище, свою землю.

 

 

Зустріч випускників

Життя  кожної людини складається із буднів та свят. На таких самих принципах формується життя колективу, і навіть життя цілого приміщення, яке оживає від людських голосів, дитячого щебету,  благородних цілей , задля досягнення яких у людини виростають крила.

Якщо зірки запалюються,

Значить, це необхідно,

Щоб кожен день над містом

Запалювалася хоча б одна зірка.

Якщо будуються школи,

Значить, це кому – небудь потрібно,

Значить, це необхідно…

 Такими словами розпочався урочистий концерт з приводу святкування 50 – річного ювілею нового приміщення Івановицької ЗОШ І – ІІІ ступенів.

  Святково прибраний зал, по - святковому одягнені   вчителі, учні, випускники школи різних поколінь, ветерани  педагогічної праці, керівництво Пулинської ОТГ, меценати  Івановицької  ЗОШ І – ІІІ ступенів. Усі зібралися, щоб розділити це свято з нами, висловити привітання та побажання, розворушити серця своїх земляків спогадами. Адже не одне покоління  учнів вийшло  зі стін рідної школи за п’ять десятків років.

 Ювілей школи – це не тільки свого роду історична віха, але і як би кордон, що дає можливість оцінити пройдений шлях, згадати добрим словом тих, хто присвятив своє життя, свій педагогічний талант рідній школі, і , звичайно поділитися планами на майбутнє.

 Слова привітання  прозвучали від гостей свята, селищного голови Пулинської ОТГ Гаврилюка О.С., начальника відділу освіти Опанащук Н.В., голови профспілки відділу освіти Баранецької Н.М., добрих порадників та координаторів навчального процесу, провідних методистів відділу освіти Онищук С.В, та Черниш Л.В. Представник народного депутата В.М. Литвина Тичина О.А.  привітав учнів та вчителів та за відмінні успіхи в навчанні та вагомий внесок у педагогічну працю нагородив їх  подарунками.

 Багато гарних слів прозвучало  на рахунок колишнього директора Смиковського М.М., діяльності якого  було присвячено  сторінку  другого десятиріччя школи - 1978 – 1988 роки.  Той час вчителі школи згадують як час великих реформаторських змін у школі, час кардинальної  перебудови. Адже  він обрав на свою долю нелегкий шлях – створення краєзнавчого музею, який  на сьогоднішній час отримав назву « Зразковий», осучаснив шкільний гардероб, обладнав безліч кабінетів для навчання учнів.

Також пригадали директорів того часу, які відійшли у вічність – Годованюка С.І, Ткачук Т.В., Степанчук Л.С., та усі гарні справи зроблені на педагогічних стежинах їхнього життя.

  Під час свята звучали теплі і щирі слова – побажання від випускників школи.  На свято завітала відома випускниця , член спілки письменників України Тетяна Пишнюк – Фольварочна. Не змогли не зворушити її слова, що між вибором  відпочинку в  Закарпатті у ці дні і ювілеєм рідної школи, вона не задумуючись вибрала друге. Адже школа - це святиня, яка залишається у серці кожної людини як неповторний спогад дитинства.

  Невеликий екскурс в минуле зробили у своїх виступах директор школи Мороз В.М., заступник директора Субіна І.О., які пліч – о – пліч пройшли  долаючи шкільні проблеми, пройшли останнє десятиріччя.

Зі щемом у серці своїми спогадами і побажаннями «многая літ»  ділилися її випускники.   Місцева поетеса Галина Супрунчук  подарувала усім присутнім пісню, слова до якої написала сама, активісти  В.Пишнюк та Н.Рабченюк зі словами вдячності звернулися до присутніх вчителів, які дали їм путівку у життя.

 Маючи гарний голос і талант до співу, прославляє школу піснею соліст ансамблю « Родослав» Володимир Бобрик , у виконанні якого віршовані рядки про рідну землю  та пісня « Два кольори» не змогла нікого в залі залишити байдужим.

   Настоятель  місцевої церкви отець Андрій Фатич у своєму виступі зазначив, наскільки важливим є те, що  в селі є школа. Подякував вчителям за працю, за підтримання порядку біля школи, поблагословив школу на майбутню успішну діяльність.

  Учні   порадували присутніх душевними піснями, запальними танцями, веселими шкільними сценками про перше побачення та випускні екзамени. А «Шкільний вальс» , який танцювали випускники, змусив повернутися усіх присутніх хоч на мить у їхні молоді роки, сповнені оптимізму та безліч надій на майбутнє.

 Колектив працівників школи представив до уваги присутніх гімн школи та пісню « Калинові острови», яка стала  гімном  своїй малій Батьківщині .

 Це було свято зустрічей, свято – спогадів, під час якого у багатьох присутніх гостей в очах бриніли сльози. Адже кожен згадував своє життя, дитинство, молодість, яке розпочалося саме тут, на Івановицькій землі , починалося від батьківського порогу і стежини до школи. Ніби з подивом, але й водночас з сумом  було відзначено , що певний рубіж пройдено. А вчителі, ветерани праці, яким довелося виступати на святі говорили,  що вдячні Богу за пройдений життєвий шлях,  за те  що весь цей час лінії їхнього життя були тісно переплетені з мелодією  шкільних дзвінків, яких вже  й не злічити.

Свято закінчилося такими словами:

Повертайтесь до рідної школи,

Повертайтесь у будь – який час

Вона вас не забуде ніколи

Двері завжди відкриє для вас

 

Повертайтесь до рідної коли,

Щоб в дитинство своє зазирнуть,

Щоб хоч в пам’яті роки минулі

На хвилинку назад повернути

 

                                   

Справжній патріот

Депутат обласної ради Тарас Собко не тільки словами, але і ділом підтверджує покладені на нього депутатські обов’язки. Він не стоїть осторонь і проблем освіти.

«Все, що віддав людям, твоє». Так кажуть, аби збагнути глибинний зміст цієї істини, проживши двічі: в першому житті треба переконатися, що загребущість і ненаситність лише підточують людину; в другому – осягнувши цю Божу заповідь, присвятити себе благочинності, що підносить, одухотворяє і облагороджує. Саме такою небайдужою до проблем оточуючих людиною, патріота в усьому можна назвати лікаря за професією, учасника АТО Тараса Дмитровича Собка.

Минулого року він надав допомогу в розмірі 20 тис. гривень, на ремонт стелі у шкільному музеї ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів. А цьогоріч допоміг у виділенні коштів в сумі 50 тис. гривень на технічне оснащення історичного кабінету мультимедійною дошкою і проектором.

Тепер уроки історії можна проводити на більш якісному методичному рівні.

Ми вдячні Тарасу Дмитровичу за сприяння в організації освітнього процесу, вихованні молодого покоління справжніх патріотів. Більше б таких людей, що не тільки словами, а й ділом розбудовують нашу державу, наш край.

Ю.В. Грабовський, вчитель історії.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь