Повідомча реєстрація колективних договорів

Відповідно до статті 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» {далі – Закон), галузеві (міжгалузеві) і територіальні (обласні та республіканська) угоди підлягають повідомній реєстрації в установленому порядку центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері трудових відносин, а колективні договори і територіальні угоди іншого рівня – місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Згідно з частиною 1 статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження, зокрема, повідомна реєстрація в установленому порядку колективних договорів і територіальних угод відповідного рівня.

Проведення повідомної реєстрації колективних угод і договорів регулює Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів (далі – Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2013 115 (далі – Постанова №115).

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 768 внесено зміни до Постанови № 115, якими передбачено спрощення процедури повідомної реєстрації договорів (угод).

Сторони колективних договорів мають право подати на повідомну реєстрацію лише один примірник документа в паперовій формі (раніше - три) або надіслати його до органу реєстрації в електронному вигляді.

Повідомну реєстрацію мають провести за 14 робочих днів. При цьому, орган реєстрації не може відмовити у повідомній реєстрації колективного договору, повернути його на доопрацювання, вимагати додаткові документи та встановлювати вимоги до їх оформлення.

Реєструючий орган має вести на своєму веб-сайті реєстр колективних угод (договорів), змін і доповнень до них та оновлювати його щомісяця.

На сайті також мають оприлюднити текст договорів, та в разі недоліків надати рекомендації щодо узгодження колективного договору з вимогами законодавства.

З огляду на вищевикладене, відділ гуманітарний Пулинської селищної ради пропонує керівникам підприємств, установ, організацій усіх форм власності переглянути діючі колективні договори, з врахуванням змін трудового законодавства, за відсутності на підприємствах колективних договорів укласти нові та зареєструвати їх у відділі гуманітарному Пулинської селищної ради .

Реєстрація колективних договорів, надання методичної і консультативної допомоги здійснюється відділом гуманітарним Пулинської селищної ради за адресою: смт Пулини, вул. Шевченка 10.

Назва угоди (договору), змін і доповнень до неї (нього) із зазначенням переліку суб’єктів сторін Дата набрання чинності, строк, на який укладено Суб’єкт, що подав на повідомну реєстрацію, вихідний, вхідний номер, дата супровідного листа Реєстраційний номер, дата повідомної реєстрації угоди (договору), змін і доповнень до неї (нього) Номер і дата листа реєструючого органу з інформацією про повідомну реєстрацію угоди (договору)

29.12.2020 року

2021-2022 роки

Директор ДП «Пулинський лісгосп АПК» Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Житомироблагроліс» Житомирської обласної ради на 2021-2022 роки П.М. Курильчук