Пулинська громада
Пулинський район, Житомирська область

Заклади дошкільної освіти

Зустріч з працівниками Пулинського ІРЦ

28 січня спеціалісти комунальної установи «Пулинського інклюзивно - ресурсного центру» селищної ради провели зустріч з батьками вихованців старшої групи закладу дошкільної освіти №1 «Ялинка».

Фахівці ІРЦ розповіли присутнім про свою діяльність, роздали інформаційні буклети з реквізитами.

Батькам було цікаво. Вони ставили різні запитання і отримували вичерпні відповіді на них. Багато присутніх виявили бажання обстежити свою дитину в цьому центрі, особливо діток з мовними вадами.

«Варто сказати, що всі ці послуги для дітей є безкоштовними. Держава турбується про нас і ми почуваємося захищеними» - сказала директор ЗДО №1 Тетяна Колесник.

 

До ЗДО «Сонечко» завітала Новорічна казка

Колектив Пулинського закладу дошкільної освіти №2 «Сонечко» щорічно турбується про те, щоб Новорічні свята для малечі були справжнім дивом, наповнювали душу особливим піднесенням.

Для цього було проведено всі необхідні підготовчі роботи. А саме: здійснено естетичне оформлення всіх групових кімнат, приміщень закладу новорічними атрибутами; вихователі виготовили цікаві плакати, що чудово доповнювали інтер’єр закладу та створювали святкову атмосферу; розмалювали шибки вікон казковими героями – Дід Мороз, веселі зайченята, дракончики, сніговички, які щоранку зустрічали дітей, створювали їм гарний настрій та нагадували про переддень Нового року.

Святкові Новорічні ранки для усіх вікових груп відбулися 26, 28 та 29 грудня. На гостину до малят завітав Дід Мороз зі своєю онучкою Снігуронькою, казкові герої всім відомих казок. Цікаво продумані сценарії створили святкову атмосферу, забезпечили гарний настрій і залишили чудові враження дітям, батькам, бабусям та дідусям.

Віра Галушка, директор ЗДО №2.

 

Новорічні свята щедро обдарували малечу гостинцями

«Казку в гості кличуть діти - так ведеться споконвік.

Рік, який почнеться з чуда, буде щедрим цілий рік.

Казка, казочка, прийшла, діткам радість принесла!»

Завітала казка до малят Пулинського ЗДО №1 «Ялинка» ще за довго до свята Нового року. Святий Миколай пригостив їх солодощами і не тільки.

Тісна співпраця закладу дошкільної освіти №1 та опорного закладу загальної середньої освіти Пулинська ЗОШ І-ІІІ ст. дає гарні результати. Вихованці гуртка різьблення КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості» разом зі своїм керівником Володимиром Лисюком подарували власноруч виготовленого казкового героя – Кота Баюна, який буде приглядати за дітками і розповідати їм цікаві історії. Щиро вдячні за гарний подарунок.

Зимова феєрія у закладі продовжилась ще три дні поспіль. У садочку панувала святкова гостинна атмосфера: гості, прикраси, ялинка, музика, таночки, ігри і, нарешті, подарунки!!!

Новорічні та Різдвяні свята щедро обдаровують малечу гостинцями та смаколиками. Нехай наші дітки ростуть здоровими та щасливими! Хай зірка наша ясно сяє – всім добру звістку сповіщає!

Тетяна Колесник, директор ЗДО №1.

 

 

Місячник знань з основ безпеки життєдіяльності

У рамках Місячника знань з основ безпеки життєдіяльності закладів дошкільної освіти селищної ради з 16 жовтня по 9 листопада проходив Місячник у закладі дошкільної освіти №1«Ялинка» (смт Пулини).

Як передмова, хочеться сказати: «Життя – це те, що люди найбільше прагнуть зберегти і найменше бережуть».

На важливості питання безпеки життєдіяльності наголошується в Законі України «Про дошкільну освіту». Зокрема, «Дошкільний заклад освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров’я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі дошкільного закладу». І це справді так, адже зберегти життя та здоров’я малюків – одне із найголовніших завдань нашого колективу. Зміст заходів, спрямованих на реалізацію безпеки, проходить за трьома такими напрямками у роботі:

1. З дітьми – цікаві ігри, заняття з різної тематики – це і «Подорож у країну Безпеки», «Сам удома!», «Підкажи Незнайку, як дорогу перейти», «Наша безпека в наших руках», «Все про вітамінчики». Крім цього, читання віршиків, розгляд ілюстрацій, моделювання ситуацій, сюжетно-рольові ігри «Рятувальники», конструювання «Служба порятунку», малювання за враженнями екскурсії-огляду, аплікації «Пожежне авто»;

2. З дітьми та працівниками було проведено об’єктове тренування (відпрацювання дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій), практичний тренінг з вихователями по наданню долікарської допомоги провела старша медична сестра закладу;

3. З батьками основним напрямом роботи у нашому закладі є просвітницька діяльність (батьківські збори, анкетування, консультації, інформаційні куточки для батьків ) і ось таке звернення:

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про їх безпеку, дотримуючись правил безпечної поведінки у побуті та на вулиці.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з ними. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти у тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте ,що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Тетяна Колесник, директор ЗДО «Ялинка».

 

Шановні працівники закладів дошкільної освіти!

Сердечно вітаємо Вас з професійним святом –

Всеукраїнським днем дошкілля!

Прийміть найщиріші слова подяки всім

працівникам дошкільної освіти за віддане служіння

улюбленій справі, терпіння, мудрість,

наполегливість і професіоналізм.

Нехай Ваші серця будуть зігріті любов’ю вихованців

та повагою батьків, теплотою рідних і близьких.

Миру, здоров’я, благополуччя, творчих ідей

у Вашій благородній справі!

 

З повагою працівники відділу освіти  

2018 рік

 

Медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

МОЗ скасувало морально застарілі форми первинної облікової документації

13 березня набрав чинності Наказ МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації.

Відтепер медичні працівники не зобов’язані заповнювати, опрацьовувати та зберігати облікові форми, які вже давно втратили свою актуальність, але роками продовжували залишатися рудиментом радянської паперовоорієнтованої системи охорони здоров'я.

Так, Наказом Міністерства скасовані останні талони та звітність по диспансерному нагляду. Водночас, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому та використання класифікації ICPC-2 у щоденній практиці лікарів. Ну і не менш важливо, що МОЗ визнає студентів звичайними людьми, а медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною.

МОЗ в процесі реформування галузі змінює принципи збирання даних для управлінських потреб. Тому першочерговим завданням є істотне скорочення кількості облікових форм із одночасним зменшенням кількості полів у них. Прийняття Наказу № 157 - перший крок на цьому шляху.

Так, згідно з наказом, чинність втрачають форми:

№ 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів»

№ 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду»,

№ 025-3/о «Медична карта студента № __»

№ 025-4/о «Талон на прийом до лікаря»  

№ 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта»  

№ 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)»

№ 031/о «Книга запису викликів лікарів додому»

Це ті облікові форми, які використовувалися насамперед при наданні первинної медичної допомоги. Як свідчить практика, для обліку лише одного візиту пацієнта в медичному закладі необхідно було зробити записи в 5-10 різних паперових документах, інформація в яких дуже часто дублюється, поставити значну кількість різних підписів та печаток. Так звичайний талон амбулаторного пацієнта (025-6/о) має майже 40 полів для заповнення.

Для подальшої обробки дані з паперових талонів виписувались або переносились в комп'ютер, а медичний персонал повинен був вручну перераховувати значну кількість талонів за різними показниками. Щоб уявити масштаби проблеми, варто врахувати, що кількість візитів пацієнтів до амбулаторних закладів в Україні сягає сотні мільйонів щорічно.

Облік пацієнтів на первинній ланці має бути адекватним та ефективним. Тому замість паперових талонів наказом впроваджується оновлена форма 074/о «Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів». Ця форма буде стандартом обліку візитів пацієнтів в медичних інформаційних системах і буде формуватись автоматично із записів амбулаторної карти.
На перехідному етапі заклади первинної медичної допомоги, які наразі не комп’ютеризовані, повинні будуть вести таку відомість в паперовій формі, однак, що дуже важливо, кількість інформації для її заповнення в рази менша за існуючі форми. Також наказ суттєво спрощує і форму узагальнення обліку візитів № 039/о «Відомість обліку відвідувань пацієнтів».

Із набранням чинності наказу, значно зменшується паперове навантаження на лікарів. Це своєю чергою сприятиме побудові пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я. Викорінюючи радянську спадщину та створюючи адекватні умови для роботи медичного персоналу, уже з цього року на первинній ланці впроваджуються кардинальні та якісні зміни. Оновлена первинна ланка зможе вирішувати більшість проблем пацієнтів, адже згідно з даними ВООЗ близько 80% звернень пацієнтів можна вирішити саме на прийомі у сімейного лікаря.

Це та ситуація, коли ми інвестуємо в лікаря, щоб у підсумку виграв пацієнт. Адже замість заповнення давно нікому непотрібних форм та звітів, лікарі нарешті матимуть змогу приділити час пацієнтам та навчанню.

 

Інформаційне заняття з керівниками ЗДО

  02 квітня 2018 року з метою навчання громадян правилам безпеки життєдіяльності працівники Пулинського районного сектору Управління ДСНС України у Житомирській області провели інформаційне заняття в Пулинському закладі дошкільної освіти  № 1 «Ялинка».

  Участь в заході взяли керівники  закладів дошкільної освіти Пулинської об’єднаної територіальної громади.
  Під час проведення заняття, провідний інспектор Пулинського районного сектору Загурський Роман Романович звернувувагу керівників дитячих садочків на важливість постійного навчання дітей правилам безпеки. Як повідомили рятувальники, постійне нагадування дітлахам даних правил допоможе виховати у них культуру безпечної поведінки, що обов’язково допоможе їм у майбутньому. «Проводьте таку роботу в ігровій формі. Це допоможе маленьким діткам краще зрозуміти подану інформацію та запам’ятати її на майбутнє» – радили рятувальники.

   Начальник 27 державної пожежно-рятувальної частини Довгалюк Сергій Леонідович розповів, що потрібно робити у разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної подій в дошкільному закладі або іншому людному місці. Окрім цього,  він розповів про порядок дій на випадок виявлення підозрілих предметів, що особливо актуально у зв’язку із випадками, які трапляються на території району.  «Вкрай важливо, щоб наші діти вже змалечку розуміли важливість дотримання правил безпеки у повсякденному житті. Тому спільними зусиллями вихователі та рятувальники намагаються пояснити дітям як поводитися під час пожежі, виявлення підозрілого предмету чи іншої надзвичайної події. Завдяки цьому можна зберегти життя та здоров’я наших дітей».

Нарада керівників ЗДО

  Відповідно до плану роботи відділу освіти 28.03.2018 на базі Пулинського ЗДО № 1 «Ялинка» відбулася  нарада-семінар  керівників ЗДО.

 На нараді розглядалося питання щодо організації роботи з цивільного захисту. Керівник закладу Колесник Т.О. поділилася досвідом з організації роботи з цивільного захисту в закладі дошкільної освіти, оформлення відповідної документації, проведення практичних занять з вихованцями.

    Кайданюк І.В. – спеціаліст відділу містобудування, архітектури, ЖКГ та земельних відносин надав рекомендації керівникам, які стосуються утримання ігрових майданчиків та впорядкування прилеглих територій ЗДО.

 Представниця благодійного фонду «Місія в Україну» Наталія Перогова розповіла про діяльність фонду в Житомирській області.