Пулинська громада
Пулинський район, Житомирська область

Пулинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Про булінг слід говорити

Незаперечно: що у кожного є право – любити іншого, або не любити… Але ні у кого немає права бити людину по обличчю – нехай навіть просто словесно. Саме з цією метою серед учнів ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено актуальний батл «Булінгу – ні!».

Останнім часом у засобах масової інформації почастішало вживання слова «булігн». Це прояв агресії з подальшим залякуванням особистості і появою можливості її повного підпорядкування собі та своїм інтересам. Така поведінка дає можливість людині самоствердитися за рахунок когось, заслужити собі загальний авторитет. Насправді задирака приховує свою неспроможність і слабкість.

Щоб не було булінгу серед учасників освітнього процессу, про нього слід говорити. Дивна річ, люди навчилися боротися з найстрашнішими хворобами, утім, приборкати власну агресію, коли страждають маленькі й дорослі, нам не під силу. Але так не має бути. Нам необхідно розпочати із себе та бути хоч трохи добрішими один до одного, розуміти та допомагати один одному. Навчатися шанувати Землю і всіх живих істот на ній, певно, найголовніша місія ХХІ століття.

Педагогічний колектив Пулинської ЗОШ сподівається, що проведений захід не залишив байдужим нікого, заставив задуматись, над своїми вчинками та словами, повірити, що з будь-якої ситуації можна вийти коректно з повагою, не принижуючи і не втративши власної гідності.

Будьмо добрішими, бо ми – люди!

 

Життя – це книга!

Є люди, які її пишуть, є ті, що читають і живуть так, як хтось прописав. А наші колеги Михайло Плосковітов та Юрій Грабовський щедро наповнюють життя працею, наполегливістю, творчістю.

Тож до дня Української писемності Всеукраїнське об’єднання «Громадянин» відзначило їх своїми нагородами: М. Плосковітова – «За служіння мистецтву» та Ю. Грабовського – «За збереження історії».

Щиро раді за колег, зичимо їм і далі писати свою книгу – яскраву, повну вражень, розуміння, позитивних діянь і вражень. Нехай за їхніми спинами виростають крила, які дозволятимуть і далі працювати, творити не втрачаючи гарного настрою і фортуни.

Думайте позитивно, адже як стверджував Річард Бах «Ми притягуємо в наше життя те, що думаєм». Ваша творча праця – вклад у розвиток нашої держави, стимул до дій і натхнення до праці.

3.А. Лисюк, диретор ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

 

ТУРБОТА ПРО ЗЕМЛЮ –ТУРБОТА ПРО СЕБЕ

«Гармонія з Землею, як гармонія із другом: ви не можете берегти його праву руку і відсікати ліву» - писав Олдо Леопольд.

Дуже сумно, що наразі з розвитком технологій, ми перестали чути голос Землі, ми забуваємо, що наша Земля – мати, колиска, годувальниця, дім, корабель… Берегти її потрібно усім разом, спільно, адже це говоритиме про наш здоровий глузд , бо найбільша загроза для нашої планети, - це віра в те, що її врятує хтось інший.

Проект учнів та вчителів Пулинської ЗОШ І – ІІІступенів «Збережи гармонію Землі»був спрямований саме на те, щоб люди почули голос землі, яка і наповнює нас , і надихає. Нам дуже хочеться, щоб кожен житель землі , прокинувшись, привів до ладу і свою планету.

Результатом роботи над проектом став куточок «Збережи гармонію Землі» на коридорі школи. Кожна паралель класів представила свій власний доробок, над яким працювали з інтересом, ентузіазмом, цікавістю.

Допомогу в оформленні куточка надали працівники Пулинського громадського та бізнес центру Надія Сірик та Катерина Лавренчук. Щиро вдячні їм за поради та підтримку.

Тож, пам’ятаймо, що Земля виграє, коли люди небайдужі, що ми відповідаємо за ту частину планети , на якій мешкаємо. Відкриймо очі на чарівність планети.

 

Директор ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І –ІІІ ст. З. А. Лисюк

Табір «YOUNG LEARNERS» у Пулинській ЗОШ І – ІІІступенів

Ви уявляєте сучасний світ без знання іноземної мови? Впевнена, що навіть люди старшого віку вже звикли до іноземних термінів, понять, їм цікаво дізнатися про життя за кордоном. То ж пришкільний мовний табір в Пулинській ЗОШ І-ІІІ ступенів спрямував свою роботу на підвищення мотивації учнів до вивчення англійської мови. Щоранку в школі лунали дзвінкі голоси 20 учнів 3-5 класів, які захоплююче співали англійських пісень, голосно кричали речівки своїх загонів («Butterflies», «Haribo»), активно повторювали рухи запального флешмобу «We form Banana».

Цікаво табір проводив час на свіжому повітрі: заняття проходили в ігровій формі, з використанням інтерактивних форм роботи: робота в групах, в парах, в загонах. Кожний день мовного табору «YOUNG LEARNERS» присвячувався відповідній тематиці: Art Day, Fashion Day, Volunteer Day, The Day Of Fun etc.

Незабутніми для дітей стали похід до Пулинського громадського центру, де гостинно нас зустріли Н.В. Яременко та її помічниця К. Лавринчук, які вели мову з дітьми про бережне ставлення до оточуючого світу, про те, що збереження природи – справа кожного.

Поїздка до с. Ущомир, Коростенського району, в приватне мисливське угіддя, викликала у дітей шквал емоцій та вражень, стимулюючи в учнів любов до тваринного світу.

Вихованці табору зрозуміли, що природа потребує нашої постійної охорони і захисту , а цілісність навколишнього середовища повинна хвилювати кожну людину на планеті. Адже людина - єдина опора і помічник природи в боротьбі за існування. Саме це і надихнуло нас на створення проекту на екологічну тему. То, ж вся навчально-ігрова діяльність учнів та вчителів була спрямована на реалізацію проекту «Taking care of planet - Taking care of ourselves ». В результаті, маємо створений руками учнів та вчителів скрапбукінг.

 

 

Сподіваємося, ми виправдали очікування наших маленьких знавців англійської мови, і час проведений у таборі не пройшов безслідно для кожного з них.

До нових зустрічей, будемо раді зустрітися в наступному році!

Весельська О.В., Бовсунівська О.О.,

вчителі англійської мови

Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Світ «невидимок» навколо нас або як спіймати мікроба

Загальна вага бактерій, які живуть в організмі дорослої людини оцінюється в 2 кілограми. В роті їх близько 40000 різних видів. На нашій планеті вони жили ще 3,5 мільярди років тому, а тоді ще в атмосфері зовсім не було кисню.

Вважають, що земні бактерії вже потрапили на Марс…

Погодьтесь, не кожному відома ця інформація, не кожен знає, що мікроби є і корисні.

Зацікавившись такою, здавалося б простою темою, вихователі ГПД Пулинської ЗОШ І- ІІІ ст. Дзюбенко І. В. , Заєць Л. О. і медсестра школи Гринчук Н. О. разом з учнями початкових класів, реалізували проект на тему” Світ “невидимок” навколо нас або як спіймати мікроба”. Під час роботи над проектом було проведено пошукову роботу, експериментальне дослідження, спостереження, аналіз і узагальнення отриманих даних.

Крім того учні дізналися, що дворянські діти йшли в армію з полками, яким видавався срібний посуд, це не було просто дурощами багатіїв, ця міра рятувала юнаків від різних масових захворювань, типу холери, поскільки срібло знищує бактерії.

Результатом роботи над проектом стала його презентація, де діти в цікавій і доступній формі поділилися отриманою інформацією, розробили основні правила захисту від мікробів.

Гадаємо, що спільна дослідницька робота формує стійкий інтерес до знань, вчить їх застосовувати на практиці, а ще – навчає працювати в команді.

 

Міс Весна – 2018

27 квітня зала Будинку культури засяяла по-особливому. Адже вперше тут проходило свято краси та грації серед учениць 9-11 класів Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів «Міс Весна-2018».

Скромні й креативні, чарівні й талановиті, привабливі й романтичні, стильні й загадкові, ніжні й харизматичні, вишукані й ерудовані, і просто неперевершені наші дівчата мали змогу проявити свою фантазію і унікальність, талант і шарм. У шести конкурсах: «Візитна картка», «Дизайнерське мистецтво», «Українська вишиванка», «Мій коник» та «Вечірні сукні» змагалися учасниці, а їх було аж 28. Дивлячись на сцену, здавалось, що на очах розквітає весна у всій своїй красі І. ти мимоволі зачаровуєшся її магією.

Глядачі отримали позитивні емоції та гарний настрій, впевнились вкотре, що краса здатна змінювати світ.

Дуже нелегким і відповідальним було завдання суддів: потрібно помітити в кожній дівчині щось притаманне лише їй.

Тож на завершення свята кожна учасниця отримала стрічку зі своїм титулом. А командне ІІ місце посіли: «Ladies in red» (11-А клас), «Зірки 90-х» (10-Б клас), «Ladies» (9-Б клас), «Business women» (9-А клас). Першість здобули: «У джазі тільки дівчата» (11-Б клас) та «Еволюція краси» (10-А клас).

Незмінним спонсором заходу виступив селищний голова Гаврилюк Олександр Станіславович. Кожна команда отримала солодощі, а «Міс Весна-2018», якою стала Сахневич Аліна, учениця 11-Б класу, отримала вазу для квітів.

Напевно, всі помітили, що після п’ятниці погода явно змінилася, стало по-справжньому весняно, прийшло тепло. Гадаю, що це сталося тому, що у Пулинах відбулося свято справжньої краси і грації. Тож хай квітне у душах весна, хай усміхається всім доля!

Учімося помічати красу довкола і черпати від неї силу!

Директор Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст.

Лисюк З.А.

 

 

 

 

Щоб досягти успіху, треба доганяти тих, хто попереду, і не чекати тих, хто позаду.

Арістотель

Мудрі люди стверджують, що прожите життя це не ті дні, що пройшли, а ті що запам’яталися.

Впевнена, що члени команди «Вікторія» та їх керівник, вчитель української мови та літератури Пулинської ЗОШ І – ІІІ ступенів Колесник Наталія Іванівна завжди пам’ятатимуть свою участь у Всеукраїнському турнірі Юних журналістів, який проходив у м. Суми з 18 по 22 квітня 2018 року.

Представники Пулинщини брали участь у турнірі вперше, але зуміли вибороти ІІІ місце та отримати диплом в номінації «За найкращу презентацію».

Члени команди з захватом, емоційно діляться своїми враженнями про турнір:

Колесник Яна, капітан команди, учениця 11- Б класу: « ВТЮЖ – це неймовірний досвід, нові переживання, нові знайомства, нові відкриття. Ми сумували за домом, сміялись з дрібниць, учили доповіді, розкривали нове один про одного. А головне – були однією командою, яка представляла на Сумщині нашу рідну Пулинщину».

Клівінська Валерія, учениця 11 – Б класу: « Турнір – це тижні підготовки, недоспані ночі, море емоцій та відчуттів, сльози відчаю та віра в себе , свої сили. Тож, вірте в себе і у вас все вийде»

Ярмоленко Яна, учениця 11 – Б класу: « Поряд були щирі , відкриті і порядні люди, до яких можна було в будь яку хвилину звернутися за порадою і підтримкою. Легко не було, але це безцінний досвід.»

Войтенко Ілона, учениця 11 – А класу: «На ВТЮЖ ми, так би мовити, першопроходці. Довелося стикнутися з багатьма труднощами, займатися до пізньої ночі, рано вставати, не втрачати пильності під час боїв, переборювати сонливість та втому, але це було того варте…»

Буцко Андрій, учень 11 – А класу: «Турнір став своєрідним уроком, де я набув більше навичок ведення діалогу, грамотного мовлення, а ще – досвіду працювати в команді.»

НЕ обов’язково мати крила, щоб літати, треба мати людей, які не дадуть упасти –стверджують у народі. Тож, команда «Вікторія», вся шкільна родина ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І – ІІІ ступенів вдячна депутатському корпусу Пулинської селищної ради та селищному голові Гаврилюку Олександру Станіславовичу за фінансову підтримку поїздки в м. Суми.

За підтримку, співпереживання, за те, що щиро ділите з нами радість, велике спасибі відділу освіти Пулинської селищної ради та його керівнику Опанащук Наталії Вікторівні.

Колесник Наталія Іванівна була поруч з дітьми вдень і вночі, під час боїв і в дорозі, з ними проводила «домашню полеміку», заспокоювала, підтримувала, раділа , ніби матуся , турбувалась про стан здоровя та настрій. Як стверджує вона: «Ми стали під час турніру ніби однією дружньою родиною». Велике їй спасибі за працю, за ентузіазм і відповідальність, за професіоналізм та любов до своєї нелегкої професії.

Тримали «кулаки» за команду , хоч і на відстані від Наталії Іванівни, всі вчителі української мови та літератури закладу , адже також брали участь у підготовці команди до турніру. І у «мовників», як ми говоримо, все вийшло.

Слід сказати , що під час турніру активізувалася вся громада: батьки, вчителі , учні, громадськість: « Як там наші?; Що нового?; Ура, вийшли у півфінал! …», звучало на вулиці, вдома, у школі.

Так, праці вкладено не мало, але отримані емоції, досвід , переживання і досягнення варті того. Саме так і будується Нова Українська Школа: разом діти, учителі, батьки, громада.

Тож, Пулинська громадо, світла тобі в кожному дні і у кожній людині!

Вперед до успіхів!!!

Директор ОЗЗС

Пулинської ЗОШ І – ІІІст.

Зоя Лисюк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зустріч через роки…

В стінах ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів 24 березня відбулося справжнє чудо. На традиційну зустріч зібрались її діти-випускники, кожен з яких для рідної школи – маленьке чудо.

Цього дня випускники 1978, 1988, 1998, 2008 років «магічно» повернулися у шкільні роки, пригадали їх найцікавіші моменти, можливо навіть, зустрілися зі своїм 1-им коханням. Звісно, пригадали і своїх вчителів, які навчали не тільки основ наук, а й учили, що

перш ніж сказати – треба послухати,

перш ніж написати – слід подумати,

перш ніж образити – слід відчути,

перш ніж витратити – треба заробити,

перш ніж відступити – треба спробувати.

Для них, учні їх гордість, джерело тепла і світла.

М. Клименко писав: «яка ж то висока й прекрасна пора, як воду веселка з криниць набира». А я стверджую, що прекраснішої, чарівнішої, безтурботнішої пори, ніж шкільні роки нема в житті людини. То ж, приїжджайте до рідної школи, щоб знову поринути в чудо, відчути подих дитинства і юності.

Лисюк З. А., директор ОЗЗСО Пулинської ЗОШ І-ІІІ ст.

 

Пулинський веселий ярмарок

У четвер 22березня в Пулинській ЗОШ І-ІІІ ступенів з самого ранку всі спішили-поспішали актової зали не минали, на ярмарку гуртом і по одинці весело всі мандрували.

А влаштували її учні 3-А класу та їх батьки, бабусі, дідусі під керівництвом вихователя ГПД Грибан Тамари Іванівни.

Ой у Пулинах, та на ярмарку люд вирує, мов ріка.

Про чудовий край, цей чар край лине слава гомінка.

Рознесуть вітри на всі сторони пісню у блакить.

Як на ярмарку в рідних Пулинах Україна гомонить. – співали діти. І це було насправді так: гуморески і пісні, жарти та інсценізації, запальні українські та циганські танці. Чого там тільки не було?! Одні торгували інші купували. А ще усіх пригощали.

Звісно, українськими варениками. Впевнена, що цей захід залишиться в пам’яті кожного з присутніх. Час, проведений на веселому Пулинському ярмарку, подарував щирі посмішки, позитивні емоції, тепло, бажання творити добро. Тож зичимо всім, щоб було що продавати і за що купувати.

Щоб родила щедро нива, щоб у хаті – все як слід, щоб до віку був щасливий український славний рід.

Глущенко К.В

 

Фінальні змагання з волейболу

14 березня 2018 року у спортивному залі Пулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулись перші фінальні змагання з волейболу серед юнаків та дівчат закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Пулинської селищної ради.

На змагання прибули команди Вацлавпільської гімназії та Кошелівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яких гостинно зустріли господарі змагань.

Понад 5 годин тривала цікава, змістовна та напружена спортивна боротьба на волейбольному майданчику. У підсумку серед дівчат найсильнішими стали волейболістки з Кошелівки, друге місце здобула команда гімназії, третіми фінішували господарки змагань.

У юнаків найсильнішими стали волейболісти з Пулин, друге місце здобула команда гімназії, третіми фінішували хлопці з Кошелівської ЗОШ.

Тепла та дружня атмосфера змагань сприяла розвитку інтересу дітей до спорту та зміцнення їх здоров’я.

20 березня 2018 року команди-переможці взяли участь в обласних змаганнях з волейболу в м. Коростень. Команда дівчат ( Кошелівська ЗОШ І-ІІІ ступенів) зайняли 4 місце, а збірна команда хлопців – 5 місце. Цей день приніс усім цікаві враження та неповторні емоції.