Пулинська громада
Пулинський район, Житомирська область

Вацлавпільська гімназія

Всеукраїнська конференція програми»Демократична школа»

 

26 і 27 червня в Києві відбулася заключна конференція за результатами другого циклу Програми «Демократична школа».

 Шкільні команди з усієї України, а їх було 40, ділилися досвідом запровадження демократичних змін у своїх закладах освіти, запланувати подальші кроки змін і співпраці за допомогою інструменту розвитку, який надала «Демократична школа». Після вітальної промови відбулося урочисте підписання Меморандуму про співпрацю між Європейським Центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України.

У цій конференції брала участь і команда Вацлавпільської гімназії: Сергій Мурзаков, Володимир Кузьменко та Ірина Іщенко.

В заключній конференції окрім учасників і організаторів Програми взяла участь велика кількість почесних гостей, серед яких– заступники Міністра освіти і науки Володимир Ковтунець та  Павло Хобзей, посол Королівства Норвегія в Україні Уле Т. Горпестад, координатор проектів посольства Королівства Норвегія в Україні, виконавчий директор Європейського центру імені Вергеланда Ана Перона-Ф’єльдстад, заступник виконавчого директора Європейського центру імені Вергеланда Ларс Гудмундсон, серед них були і керівник Програми «Демократична школа» Марина Дишльовська, головний експерт Програми «Демократична школа» Мажена Рафальска, національні координатори Програми «Демократична школа» Христина Чушак і Андрій Донець.

Особливою родзинкою конференції став ярмарок успішних практик «Як змінити школу?», під час нього кожен навчальний заклад у творчій формі зміг представити зміни, які відбулись в ньому за півтора роки роботи у Програмі

Під час роботи у малих групах були обговорені важливі питання, які постають у роботі навчального закладу: навчання демократії у шкільній програмі та виховній роботі, результативність шкільного самоврядування, демократичний процес прийняття рішень у школі, партнерство з громадою і батьками.

Вацлавпільська гімназія  отримала сертифікат учасниці другого циклу і стала випускницею Програми «Демократична школа», але найголовніші здобутки – це ті демократичні зміни, які відбулися у закладі, і команда освітян-однодумців, створена зі шкіл-учасниць. . Щиро дякуємо нашим тренерам, Світлані та Валентині, за те, що працювали з нами, ми пам’ятатимемо все чому навчились і продовжуватимемо розвиватися у демократичному руслі.

 

                                                                                 Іщенко Ірина - вчитель англійської мови

                                                                                                  Вацлавпільської гімназії

                                                                                                    

 

 

Відходи — це ресурси 

 

Саме під таким гаслом в Пулинському районі Житомирської області діє екологічний проект «Зелені Пулини», який спрямований на збереження навколишнього середовища шляхом навчання сортуванню сміття задля його зменшення, повторного використання та переробки. Організатором даного проекту є ГО «Пулинський громадський та бізнес центр».

Учасники освітнього процесу Вацлавпільської гімназії Пулинського району активно включилися в даний проект.

Протягом 2017-2018 навчального року гімназистами було зібрано близько 1.5 тис. батарейок, понад 2 тис. пластикових пляшок, більше 1100 кг. макулатури та в рамках акції “Добро жменями близько 15 тис. пластикових кришечок для виготовлення протезів пораненим бійцям АТО.

Із зібраних учнями, вчителями, батьками пластикових пляшок було виготовлено сніговика, на якого витратили близько 800 пластикових пляшок, та який буде нагадувати гімназистам про зиму впродовж всього року, а також слугуватиме гарною декорацією під час новорічних та різдвяних свят. Крім цього за пластикові пляшки та макулатуру було  виручено коштів на суму 1524 грн., які були використані для поновлення спортивного інвентарю та для придбання матеріалів для ремонтних роботи в освітньому закладі до нового 2018-2019 навчального року.

Гімназисти вдячні організаторам даного проекту та обіцяють докласти всіх зусиль для того, щоб наш край став чистішим, а люди свідомішими.

 

Заступник директора гімназії

Кузьменко Володимир

 

 

Організація охорони праці та безпеки життєдіяльності в гімназії

З 26 по 30 березня всі працівники Вацлавпільській гімназії пройшли навчання та здали іспит з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. На захід були запрошені працівники МНС України в Пулинському районі.

 

Відходи — це ресурси

Учасники освітнього  процесу Вацлавпільської гімназії продовжують брати активну участь в екологічному проекті “Зелені Пулини”, спрямованому на збереження навколишнього середовища шляхом сортування сміття, повторного його використання та переробки. Із зібраних учнями та вчителями пластикових пляшок розпочали виготовлення сніговика, який не розтане навіть влітку і буде нагадувати нам про зиму впродовж всього року.

Демократичні зміни

16.03.2018 року на базі Вацлавпільської гімназії вже вкотре зустрілися учасники освітнього процесу гімназії з тренерами Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа» Світланою Присяжнюк та Валентиною Ткачук.

На зустріч були запрошені адміністрація гімназії, вчителі, учні та їх батьки. Захід проходив у формі «круглого столу». Учасники зібрання активно та творчо працювали. Основним завданням  семінару було обговорення змін, які відбулися в навчальному закладі протягом участі в Всеукраїнській програмі «Демократична школа». Були визначені наступні зміни:

- участь в програмі «Демократична школа»;

- впровадження дня шкільного самоврядування ( 2 рази на рік);

- спільне планування роботи закладу (учні, батьки, вчителі) шляхом анкетування;

- поява нових молодих вчителів;

- зростання кількості учнів в закладі;

 - активна участь в акціях: «Добро жменями», «Годівничка», «Батарейка»;

- поліпшення матеріальної бази гімназії за сприяння спонсорів, с/ради, батьків, участі в акціях та проектах;

- нові гуртки, факультативи (за вибором учнів);

- нове Положення про огляд-конкурс «Кращий клас року» (введення в дію Радою гімназії ІІІ блоку «співучасть батьків»;

- зріст активності батьків (проведення та відвідування ними уроків, зборів, заходів, тренінгів і тд);

- участь в проекті «Зелені Пулини» (сортування сміття, заробіток на цьому);

- введення курсу «Громадянська освіта» у виховну систему гімназії;

- вільний доступ до сайту гімназії;

- доступний Інтернет в закладі;

- Дні відкритих дверей;

- скринька пропозицій та побажань;

- Співпраця з корпусом Миру.

Учасники навчально-виховного процесу Вацлавпільської гімназії щиро вдячні тренерам та організаторам  проекту «Демократична школа».

 

Небайдужі батьки

   14 березня на базі гімназії мамою учня 9 класу Костриці Іллі Халімовською Тамарою Миколаївною  був проведений екологічний тренінг на тему: “Тільки одна Земля”. В заході взяли участь учні 9 та 10 класів. Ведуча спонукала учнів ще раз задуматися над тим, що людина — частинка природи. І знищуючи природу ми знищуємо самих себе. Ми щиро вдячні Тамарі Миколаївні за проведений захід та приємно вражені тим, що серед батьків є люди небайдужі як до життя в гімназії, так і до життя на планеті в цілому.