Важливо, аби кожна людина мала свого сімейного лікаря
В основу медичної реформи, яку розпочато в Україні 1 квітня 2018 року, закладено принцип: «гроші ходять за пацієнтом». Людина сама обирає сімейного лікаря, підписує з ним декларацію, а держава має сплачувати за надані медичні послуги.
Саме ці питання обговорювалися на нараді, яку провів селищний голова Олександр Гаврилюк з працівниками КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Пулинської селищної ради на чолі з директоркою Оленою Добровольською.
У спілкуванні з присутніми (фельдшерами, старостами громади) Олександр Гаврилюк наголосив, що поточний рік є дуже складним у фінансовому плані. Тож потрібно визначити напрямки роботи на найближчий час.
У своєму виступі Олена Добровольська зазначила, що в усіх жителів громади обов’язково мають бути укладені декларації з сімейними лікарями. І хто іще цього не зробив, має задекларуватися у найближчий час. А допомогти в цьому своїм односельцям мають старости та фельдшери.
Олена Петрівна також звернула увагу на те, якщо в даний час дехто з сімейних лікарів з якихось причин не працює (мобілізація, декретна відпустка…). Тож пацієнт має прийти до медичної установи і переукласти декларацію з іншим сімейним лікарем.
Обов’язки сімейного лікаря – надавати первинну медичну допомогу, в тому числі попереджувати розвиток захворювань, зменшувати потребу в госпіталізації, покращувати якість життя людей. Обов’язково періодично обстежувати пацієнтів з підвищеним ризиком розвитку гіпертонічної хвороби, серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу, бронхіальної астми, ВІЛ/СНІД, туберкульозу, онкології. Також проводити вакцинацію відповідно до календаря профілактичних щеплень.
З інформацією виступила головна медична сестра Наталія Лисюк, яка розповіла про переваги сімейної медицини та можливості «Центру ПМСД». Це і безкоштовні лабораторні та флюорографічні обстеження, діагностика, направлення до вузьких спеціалістів. Одним словом на кожного пацієнта працює ціла команда: лікарі, медсестри, лаборанти і т.д. «Ми закупили нове обладнання. Стараємося іти в ногу з часом, - говорить Наталія Лисюк. – Допомагаємо хворим як можемо. Але бувають прикрі моменти, коли ми не в змозі допомогти. Наприклад, видати ту чи іншу довідку не задекларованій особі. Причина проста: цієї людини немає в базі даних. І про це має знати кожен».
Тож, шановні жителі громади, давайте дослухаємося до прохань наших медиків! Задекларуємось чи переукладемо договір, хто цього іще не зробив. Допоможемо нашим стареньким сусідам та родичам, щоб дійсно державні кошти «ішли за кожним із нас».