Пулинська громада – учасники проєкту з розвитку соціальної послуги медіації
Пулинська територіальна громада долучилась до проєкту з розвитку і організації надання соціальної послуги медіація, ініційованого ГО «ВГЦ «Волонтер».
У вересні ми надіслали заявку на участь та мотиваційний лист, де намагались переконати організаторів дати саме нашій громаді шанс участі в даній ініціативі. І ввійшли у число щасливчиків: по Україні було відібрано 30 громад; з Житомирщини – ми одні.
Довідково: Медіація є одним із найменш травматичних і дієвих способів позасудового врегулювання сімейних спорів. Вчасно вирішений сімейний конфлікт сприяє розвитку стосунків, дозволяє зберегти взаємини та реалізувати право дитини на спілкування з обома батьками.
В межах ініціативи територіальні громади зможуть запровадити соціальну послугу медіації, яку надаватиме професійно підготовлений медіатор.
Навчання триватиме з жовтня 2024 року по травень 2025 року, за курсами:
- «Базові навички медіатора», 4 модулі (2 очних тренінги по 3 дні, 2 – онлайн);
- «Базові навички сімейного медіатора», 3 модулі (2 очних тренінги по 3 дні, 1 онлайн);
- «Сімейна медіація за участі дитини», 3 модулі (2 очних тренінги по 3 дні, 1 онлайн).
Крім того, протягом наступних трьох місяців після завершення навчання буде проведено супервізії.
Перші заняття (2 очних тренінги в м.Києві) відбулись 3-5 жовтня.
Директор КУ «Центр надання соціальних послуг» Аліна Грибан, яка є представником громади на навчальному курсі з підготовки медіаторів, ділиться враженнями: «Три дні я працювала в групі, що складалась із 26 фахівців територіальних громад Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей та м. Києва. Вже перший етап – це крок до розуміння та вивчення шляхів впровадження послуги медіації у громаді. Заняття і спілкування з спікерами, тренерами та координаторами проєкту налаштували на бойовий лад. Ще більше впевнилась, що наявність підготовленого медіатора в громаді – це не лише модна вимога часу, а дійсно необхідна міра для роботи сучасних Центрів надання соціальних послуг».
P.S. Ініціатива з розвитку соціальної послуги медіації впроваджується у межах проєкту «Надання психосоціальної підтримки та забезпечення правосуддя як складової частини кращого догляду для вразливих дітей», що реалізується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні UNICEF Ukraine, Громадською організацією «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» у співпраці з ГО Ліга Медіаторів України, ГО «МТЦ «Школа медіації» Mediation School та під супроводом Міжвідомча координаційна рада з питань правосуддя щодо неповнолітніх.