Зустріч з народним депутатом України Артемом Кунаєвим
29 серпня в ході робочої поїздки народний депутат України Артем Кунаєв разом з заступником голови Житомирської районної державної адміністрації В’ячеславом Авраменком побували в Пулинській територіальній громаді. Робочий візит розпочався із зустрічі з керівником громади – селищним головою Олександром Гаврилюком, працівниками ради та її структурних підрозділів, сільськими старостами.
Основне питання, на якому депутат Верховної Ради акцентував увагу – це підготовка до осінньо-зимового періоду в умовах війни, коли тривають обстріли енергетичної системи в усіх регіонах України. «Наш ворог ніде не дівся, тож маємо бути впевнені, що всі громади району, я особисто відповідаю за Житомирський район, підготовлені до зими», - наголосив народний депутат.
Далі Артем Кунаєв спілкувався з керівниками структурних підрозділів селищної ради, ДСНС, закладів охорони здоров"я, КБП «Пулинський водоканал» та іншими про стан готовності до опалювального сезону.
У своєму виступі селищний голова Олександр Гаврилюк зупинився на кількох основних питаннях, що потребують вирішення.
Перше питання – це стан доріг і їх ремонт. По території громади проходять дороги, балансоутримувачами яких є:
- територіальна дорога 8,3 км – служба відновлення та розвитку інфраструктури в Житомирській області;
- дороги загального користування місцевого значення 160 км – обласна державна адміністрація;
- дороги комунальної власності у населених пунктах громади 166 км – селищна рада.
Найбільш критична ситуація складається зі станом доріг загального користування місцевого значення у асфальто-бетонному та біло-щебеневому покритті, що знаходяться на утриманні обласної державної адміністрації і фінансуються з державного бюджету, а також територіальної дороги Т-06-03, які знаходиться на утриманні служби відновлення та розвитку інфраструктури в Житомирській області, і також фінансуються з державного бюджету. Постійною проблемою по зазначених дорогах є своєчасне підсипання та профілювання доріг у біло-щебеневому покритті та ямковий ремонт доріг у асфальто-бетонному покритті. «Нажаль, автошляхи, що знаходяться в підпорядкуванні обласної адміністрації після зими треба грейдерувати. Такі питання потрібно піднімати і фінасувати, щоб вони набирали обертів» - зауважив селищний голова.
Друге важливе питання на нинішньому етапі підготовки до зими – це дрова та тендери на їх придбання. «Тут має бути інший підхід», - зауважив селищний голова Олександр Гаврилюк. З цього питання вичерпну інформацію надала начальник відділу освіти Наталія Опанащук, зауваживши, що нинішній тендер, з яким співпрацюють, діє не на користь освітян.
Третє питання – податки. Бюджетна декларація на 2025-2027 роки передбачає вилучення з бюджетів громад 4 відсотки податку на доходи фізичних осіб. Втрати за рік для бюджету нашої громади складуть близько 2,5 млн. грн., або 4 відсотки від власних доходів загального фонду.
У 2023 році з місцевих бюджетів вилучено військове ПДФО. Втрати за рік по бюджету складають 3,8 млн. В цілому за рік зменшення складає близько 6,3 млн. грн., або 9,4 відсотка від власних доходів загального фонду. грн. Це призведе до зменшення видатків на соціальну сферу, житлово-комунальне господарство.
Також одним з джерел наповнення державного бюджету розглядається питання вилучення з бюджетів територіальних громад єдиного податку з фізичних осіб. У 2024 році очікуване надходження даного податку в громаді складе 8,5 млн. грн., що складає в структурі доходів 12,8 відсотка. Це призведе до значних втрат для бюджету громади.
Тож прохання до народного депутата: не підтримувати пропозицій про внесення змін до законодавчих актів стосовно зменшення надходжень до місцевих бюджетів.
Четверте питання – соціального захисту, яке сьогодні потребує вирішення. Це влаштування одиноких громадян в інтернатні заклади, а саме: фінансування соціальних закладів. Для влаштування таких осіб в інтернатний заклад однією із складових є отримання путівки в Департаменті соціального захисту обласної державної адміністраці. Путівка надається тільки за умови фінансування громадою утримання громадян в закладі шляхом надання субвенції із громади Департаменту соцзахисту ОДА. Сума для громад непідйомна, крім того, відсутні будь-які нормативно-правові документи, які зобовязують здійснювати перерахунок коштів від громади до обласного бюджету. Тому, на сьогодні процес влаштування наших одиноких громадян в соціальні заклади дуже складний, повільний. І це питання потребує вирішення та підтримки на вищому законодавчому рівні.
У своєму виступі староста Кошелівського округу Станіслав Климчук також звернув увагу на негативний стан дороги державного значення до села Кошелівка й інших населених пунктів старостату, яку обслуговує обласний Автодор. «Зі своїми дорогами ми впораємось, головне – дороги державного підпорякування, - зауважив Станіслав Климчук. - А людям байдуже чиї це дороги, головне, щоб вони були в хорошому стані. Тож і претензії в основному до місцевого керівництва».
Нагальні питання, які обговорювалися, будуть подані депутату Верховної Ради в письмовому вигляді, з вирішенням яких пообіцяв допомогти.
Перебуваючи в Пулинах, Артем Кунаєв та В’ячеслав Авраменко поклали квіти на Алеї Героїв, ознайомились з роботою Центру надання адміністративних послуг селищної ради, відвідали заклад дошкільної освіти «Сонечко», де оглянули укриття.
Надіємося, що ця зустріч буде мати вагомі результати для кращого розвитку нашої громади.