Коли крига ще надто тонка

Дата: 08.01.2024 14:59

За прогнозами синоптиків, у ці січневі дні нового року на території Житомирщини температура повітря знизиться подекуди до -10 -15 градусів за Цельсієм. Це спричинить замерзання водойм, що у свою чергу вабить дітей до відпочинку на льоду, а рибалок – до підльодного лову.

Тож рятувальники звертаються до громадян: утриматись від виходу на тонкий лід та дотримуватись правил безпечної поведінки у зимовий період. Зокрема, у ГУ ДСНС України у Житомирській області радять взяти до уваги кілька порад щодо поведінки поблизу та на водоймах, коли крига ще надто тонка:

виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;

забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;

переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;

забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;

не вживайте спиртні напої біля водойм;

пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали її свідком, – не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”.

Будьте пильними, бережіть себе та своїх близьких.