На Житомирщині триває Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен»
На Житомирщині триває Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен», метою якої є допомога внутрішньо переміщеним особам із працевлаштуванням та інтегруванням в нових умовах.
Її проводить Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за участі Державної служби зайнятості, обласних військових адміністрацій, громадських та міжнародних організацій, роботодавців та ЗМІ.
У рамках кампанії на Житомирщині організовані заходи з інформування переселенців про послуги служби зайнятості. Також ведеться системна робота з роботодавцями щодо важливості надання робочих місць для працевлаштування ВПО. Велика увага приділяється грантовій програмі «єРобота», що впроваджується з метою надання фінансової підтримки тим, хто прагне започаткувати власну справу або масштабувати бізнес. ВПО мають змогу переглянути актуальні пропозиції роботи на «Єдиному порталі вакансій» або через чат-боти на Телеграм-каналах.
Для ВПО є можливість отримати ваучер на навчання. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. Ваучери видаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій і спеціальностей. Людина, яка бажає змінити професію, набути нових знань і навичок, має можливість одноразово отримати ваучер.
Також, служба зайнятості надає переселенцям широкий спектр соціальних послуг, зокрема:
- індивідуальне планування працевлаштування;
- професійне навчання;
- пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні;
- надання грантів для створення або розвитку власної справи.
Нагадаємо, що при обласних військових адміністраціях створено Раду з питань ВПО, яка мають на меті допомагати інтеграції внутрішніх переселенців, а також роботі органів місцевої влади для забезпечення прав та інтересів ВПО, в тому числі їх працевлаштуванню.
Щоб врегулювати діяльність таких рад і сприяти їх створенню на всій території України, Кабмін ухвалив Постанову «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб». Проєкт документа було розроблено Мінреінтеграції на виконання Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Згідно з Типовим положенням про Раду з питань ВПО, вони сприятимуть реалізації регіональної політики щодо внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, їхній адаптації й інтеграції у приймаючі громади. Серед основних завдань таких рад – сприяння забезпеченню соціального захисту ВПО, їх працевлаштування, забезпечення житлом, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги тощо.
За матеріалами Житомирської РВА