Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

У Пулинах провели фестиваль родинної творчості «Родинне вміння з покоління в покоління»

Дата: 18.04.2023 17:28
Кількість переглядів: 656

Сім’я – найголовніше в житті будь-якої людини. Вона, як гарний, вишитий з любов’ю оберіг, що захищає від бід і нещасть. Вона є місцем сили, де зароджується і розвивається нове життя, збагачується внутрішній світ та кується людська душа. Саме сім’я є місцем, у якому зароджується особистість, натхненна материнськими піснями, сімейними традиціями і народними звичаями.

18 квітня у малій залі Центру культури і дозвілля, де розміщена українська світлиця, відбувся колоритний фестиваль родинної творчості з промовистою назвою «Родинне вміння з покоління в покоління».

Фото без описуУ цей день, у по-справжньому душевній атмосфері, наповненій звуками українських пісень, зібралися творчі родини Пулинської громади, щоб поділитися особливим хистом до мистецтва, характерним саме для їх родин. Вперше такий фестиваль відбувся восени 2019 року і планувався як щорічний, одначе пандемія коронавірусу, а за нею ненависна повномасштабна війна змусила відкласти мистецьку подію на кілька років.

Цьогоріч було прийнято рішення провести фестиваль саме під час Великодніх свят, які для кожного з нас асоціюються із теплими родинними зустрічами та трепетними моментами.

За умовами фестивалю, родинна творчість була представлена у вигляді пісенної та фольклорної творчості, інструментальної музики, художнього читання, а також  декоративно-ужиткового, образотворчого мистецтва.

Фото без описуФото без описуПрисутніх та творчі родини мешканців Пулинської громади привітали очільник громади Олександр Гаврилюк та начальник відділу гуманітарного Олена Гузюк. Селищний голова висловив слова щирого захоплення творчістю родин, які передають свої вміння підростаючим дітям, онукам та правнукам, наголосивши, що тяглість традицій – це, справді, вікова пам’ять і опора у житті.

Фото без описуТрадиційно, захід розпочався хвилиною мовчання у пам'ять про тих, хто відстоював наше сьогодні та на знак поваги тим, хто стоїть за наше завтра.

Пісенною вервечкою розпочалося знайомство з обдарованими родинами, які один за одним ділилися особливим мистецьким талантом, який вирізняє їх сім’ї від інших. Дивували присутніх як мінорними нотами про наших Захисників і Захисниць, про складну долю українського народу та меланхолійні почуття, так і мажорними, життєствердними композиціями про Перемогу та весняні нотки життя. Звучали зі сцени і прозові та поетичні виступи, глибоко психологічні та чуттєві монологи та діалоги.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без описуУ ході дійства учасники заходу мали можливість також долучитися до майстеркласу з виготовлення традиційного українського оберегу – ляльки-мотанки, а також насолодитися творчістю майстрів і майстринь, які дивували власними витворами: вишитими хрестиком і бісером рушниками, іконами, картинами, дерев’яними виробами, квітами з бісеру, аксесуарами для волосся, браслетами, бусами, милом ручної роботи, медовими смаколиками та найрізноманітнішими стравами традиційної української кухні. Присутні також мали нагоду придбати вподобані вироби, частина коштів за які спрямовувалася на підтримку ЗСУ, або ж просто внести свій посильний внесок у благодійну скриньку на вході.

Фото без описуФото без описуПриємною несподіванкою стало вітання найстаршої берегині роду – Марії Карпінської із села Ялинівка, якій у цей день виповнилось 81. Теплі слова привітань, окрім рідних, лунали і від очільника громади, і від представників культури, і від гостей фестивалю.

Фото без описуАтмосферу родинного свята на сцені фестивалю дарували:

Родина  Лаговських (с. Ялинівка), Ірина та Данило Сорокіни (с. Кошелівка), Гвідон Ковнацький та Павло Красновський (с. Веснянка), Олександр та Михайло Виговські  (с. Корчівка), Катерина та Володимир Чернецькі (с. Стара Олександрівка), Станіслава Цаплінська з внуком Нікітою (с. Стара Олександрівка), Наталія Журавська та племінниця Яна (с. Новий Завод), Людмила, Валентина і Ольга Опанащуки (с. Нарцизівка), Галина Супрунчук та Ірина Бондарчук  (с. Івановичі), Інна Войцехівська з донькою Віолетою (с. Ясна Поляна), Зінаїда Бобрик і діти Володимир і Ольга (с. Івановичі), Олена і Софія Лонські (с. Ягодинка), Ковальчуки Валентина, Ніна, Дарина та Олена Соколовська  (с. Юлянівка).

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без описуВражали своєю творчістю родини-майстри: Надія Ткачук з онуками (с. Очеретянка), Валентина Кайданюк та донька Галина (с. Зелена Поляна), Ольга Сірик та онучка Юлія (с. Видумка), Людмила Горбатюк та донька Аліна (смт Пулини), Оксана Барлай з родиною (с. Олізарка), Валентина та Людмила Панченки (с. Пулино-Гута), Клименки Людмила та Ігор, Світлана та Олександра Кучерук (смт Пулини), Лариса Зозуля з родиною (с. Чернявка), Поліна Мельничук з родиною (с. Неборівка).

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Наприкінці заходу учасників нагородили ДИПЛОМАМИ.

Памятними сувенірами відзначили: Марію Карпінську (с. Ялинівка) у номінації «Найстарша берегиня роду», Тимофія Зозулю (с. Чернявка) у номінації «Наймолодший учасник фестивалю», Павла Красновського (с. Веснянка) у номінації «Новий подих творчості». Також спеціальною відзнакою нагородили найчисельніший сімейний колектив – родину Лаговських.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуПісля завершення фестивалю «Родинне вміння з покоління в покоління» усі мали можливість зробити пам’ятне фото біля фотозони з творчим деревом Пулинського краю та своїм внеском підтримати ЗСУ.

У меланхолійно родинній атмосфері, сповненій добра і відчуття сімейності непомітно промайнули понад дві години, які залишили у серцях кожного частинку тепла і сімейного затишку, а також поповнили спільний благодійний рахунок на підтримку Воїнів-земляків на 2000 грн.

У народі кажуть: «Дерево тримається корінням, а людина сім’єю». Тож пам’ятаймо своє коріння. Цінуймо сім’ю. Підтримуймо наших Захисників і Захисниць! Працюймо на Перемогу!

Фото без описуФото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь