Дорослі та малі мережили великодні мальованки
Традиційно, напередодні Великодня українці випікають запашні паски, готують різноманітні страви, прикрашають дім і розписують великодні яєчка. Українська писанка – віковічна традиція, яка дісталася нам у спадок від предків. Виготовлена власноруч, вона є надійним оберегом для родини та оселі і водночас чудовим символом великодніх свят.
Вчора, 11 квітня, у рамках проведення 2-денного благодійного майстеркласу з виготовлення мальованки, організованого Пулинською селищною радою, з метою відродження українських традицій та підтримки Воїнів-земляків, дорослі та діти, сім’єю та поодинці створювали мальованку-оберіг.
13 учасників майстеркласу, поринувши у світ великодніх традицій, пізнавали особливості і сакральне значення символів, кольорів та орнаментів на писанках.
Керівник гуртка декоративно-ужиткового мистецтва КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості Пулинської селищної ради» Людмила Подкаура у ході короткого екскурсу у історію творення великодньої писанки розповіла про основні види розпису великодніх яєць, символічне значення кольорової палітри, яка найчастіше трапляється на писанках, великодні мотиви та знаки на писанках.
Охочі створити великоднє яєчко-оберіг, під дбайливим супроводом Людмили Подкаури та директора КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості Пулинської селищної ради» Оксани Василенко наносили на дерев'яні яєчка три базові орнаменти: вазонок (дерево життя) – символ Всесвіту, де тісно переплітається минуле, майбутнє й сьогодення; пташку – символ людської душі, а також церкву, зв’язані квітами, виноградом та колосками.
Крім цього, творцям і творчиням розповіли, яку мальованку варто дарувати мамі, яку татові, друзям, яку варто лишити для себе, а яку ліпше покласти до покуті.
2 години, проведені в атмосфері меланхолійної автентичності, у якій відчувається втрачений зв'язок поколінь, умиротворення та долучення до прекрасного, змусили дорослих замислитися над духовною скарбницею рідного народу, а дітей – потішили яскравими кольорами і незвичайними малюнками.
У народі існує повір’я, що доки люди будуть писати писанки, доти буде існувати Україна і світ… Тож пишімо, малюймо, дряпаймо!