Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

ОБЕРЕЖНО: НАСТАЄ СЕЗОН КЛІЩІВ!

Дата: 10.04.2023 08:43
Кількість переглядів: 314

Весна, крім багатьох радісних моментів, несе й певні небезпеки. Одна з них – активізація кліщів, які є переносниками різних захворювань. Поміж них – кліщовий енцефаліт, хвороба Лайма, туляремія, розповідають фахівці ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України». Вирушаючи на природу (чи навіть гуляючи у паркових зонах), варто бути обережними – аби зустріч з кліщами не принесли шкоди для здоров’я.

Цифри і факти

• Кліщі харчуються кров’ю людей і тварин.

• Голодні кліщі найактивніші з другої половини квітня до середини липня.

• Найбільш агресивні кліщі - з 8 до 11 та з 17 до 20 години, а в похмуру погоду – цілий день.

• Кліщі дуже полюбляють вологу і тепло, погано переносять сонце і засуху. Улюблені їх місця – біля берегів водойм, уздовж доріг. Вони уловлюють наближення людини чи тварини за 15-20 м.

 

Чим небезпечні укуси кліщів?

Кліщі є переносниками безлічі небезпечних інфекцій. Найпоширеніша з них - кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), рідше трапляється кліщовий енцефаліт. Кліщовий бореліоз супроводжується підвищенням температури тіла. У місці укусу кліща спочатку з'являється почервоніння, а якщо пацієнт не отримує лікування і захворювання переходить на наступний етап, відбувається ураження внутрішніх органів, суглобів, нервової системи людини.

Що робити, якщо ви виявили на шкірі кліща?

У жодному разі не намагайтеся видалити його самостійно. Найкраще в даній ситуації звернутися до травмпункту, де кваліфіковані фахівці проведуть повний цикл робіт: не тільки видалять кліща, а й направлять його на аналіз в лабораторію особливо небезпечних інфекцій, для виявлення наявності або відсутності антигенів даних захворювань.

Як уберегтися від кліщів?

• Якщо ви зібралися на прогулянку, насамперед подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору, дуже бажано вдягнути штани і заправити їх у шкарпетки.

• Для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно.

• На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте у траву обабіч: саме там кліщів найбільше.

• Оглядайте себе та своїх близьких кожні дві години під час прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. 

• Одразу після повернення додому ще раз огляньте дітей, тварин і себе.

• Одяг, який ви зняли, варто ретельно почистити і випрати. Те саме зробіть із речами, якими ви користувалися на прогулянці. 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь