Національний проект з медіаграмотності «Фільтр» представив оновлену онлайн-платформу
Цього тижня виповнився 1 рік з початку роботи Національного проекту з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики «Фільтр». До річниці створення команда проекту презентувала оновлену версію онлайн-платформи та англомовну версію сайту. Про це повідомляє Урядовий портал.
«Безумовно, це один із найуспішніших проектів МКІП, про що красномовно говорять здобутки команди з моменту його створення. Медіаграмотність повинна стати повсякденною навичкою кожного українця. Бо від вміння якісно аналізувати, критично мислити та оцінювати ситуацію під час інформаційної війни залежить, наскільки швидко ми отримаємо перемогу над ворогом», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
Окрім самого сайту, видозмінилася інтерактивна мапа. Тепер у кожній області на мапі можна знайти список перевірених джерел та локальних новинних ресурсів: https://filter.mkip.gov.ua/mapa. Деякі регіональні ЗМІ ще проходять глибинну перевірку партнерами «Фільтра».
У новоствореному розділі «Репортер» https://filter.mkip.gov.ua/reporter_ можна ознайомитися з умовами та критеріями участі в національному шкільному конкурсі телесюжетів і подкастів та подивитися роботи переможців 2021 року.
Також у розділі «Медіаосвіта» фахівці проекту зібрали найкращі безоплатні матеріали для розвитку медіаграмотності та критичного мислення: https://filter.mkip.gov.ua/#mediaosvita_yak
«У нинішніх умовах уміння фільтрувати новини тісно пов’язане з особистою безпекою людини. Медіаграмотність може в прямому сенсі врятувати життя, тому наша ціль – надати українцям усі можливості для того, щоб вони ставали стійкішими до дезінформації. Вірю, що нам це вдасться завдяки координації зусиль та підтримці наших партнерів», – зазначила керівник Національного проекту з медіаграмотності «Фільтр» Валерія Ковтун.