Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

ЯК ЗМІНЮЮТЬСЯ ПРАВИЛА ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ПІД ЧАС ВІЙНИ?

Дата: 25.04.2022 10:24
Кількість переглядів: 291

Прикордонна служба продовжила можливість виїзду українців за кордон за внутрішніми паспортами. Про це повідомили у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

У повідомленні зазначили, що Держприкордонна служба продовжила можливість виїзду українців за кордон за внутрішнім паспортом, адже досі немає можливості швидко оформити закордонні паспорти.

У разі, якщо паспорт не вдалося взяти під час евакуації, або ж його було знищено, то прикордонники на місці будуть вирішувати чи пропускати людину. Зокрема, вони можуть дозволити виїхати за водійськими правами чи свідоцтвом про народження.

Водночас у ЄС максимально скоротили всі дозвільні процедури. Зокрема, українці можуть в’їхати на територію ЄС із біометричним паспортом. У разі його відсутності втікачів від війни приймуть на гуманітарній основі. Проте головна перевага власників біометричних паспортів – вільне пересування в рамках Шенгенської зони ЄС.

Так, для виїзду у Польшу необхідні документи, які підтверджують особу. У країні можна лишатися на 18 місяців, також можна отримати PESEL та фіндопомогу.

У разі перетину кордону з неповнолітньою особою:

  • якщо дитина до 16 років їде з одним з батьків, то згода іншого не потрібна;
  • якщо перетинає кордон з іншим родичем або особою, то для цього потрібно згода одного з батьків завірена органом опіки та піклування;
  • для перетину кордону в дитини має бути внутрішній паспорт або свідоцтво про народження;

У разі зміни до правил перетину кордону їх можна переглянути на сайті Держприкордонслужби.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису  Фото без описуФото без опису Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь