Пошук роботи у воєнний час: корисні ресурси

Дата: 22.03.2022 16:46

Війна вплинула на всі сфери життя українців, у тому числі і на ринок праці. Десятки тисяч людей залишилися без роботи, а організації та підприємства – без співробітників.

За словами керівника напрямку аналітики на robota.ua Івана Ромашова:

«у перший тиждень бойових дій кількість вакансій перебувала на гранично низькому рівні..., навіть якщо порівнювати з кризовими явищами 2014 і 2020 років. Починаючи від другого тижня, ринок почав оживати. У першу чергу, йдеться про підприємства галузей, які забезпечують елементарні щоденні потреби населення. Це, наприклад, торгівля продуктами, фармацевтика, перевезення різноманітного вантажу, людей, гуманітарної допомоги, тощо. 60% всіх вакансій – у сфері обслуговування, далі за часткою знаходяться вакансії у сфері забезпечення продовольством та пов'язані з посівною.

За повідомленням Центру протидії інформації при РНБО України український ринок праці поступово відроджується. З  7 березня в Україні почала зростати кількість нових вакансій – щодня з’являється 200-500 нових пропозицій роботи.

У зв’язку з цим,  Центр протидії дезінформації надає українцям перелік корисних посилань для пошуку роботи:

1. Державний центр зайнятості щодня оновлює списки вакансій за різними сферами. Від початку широкомасштабного вторгнення росії на територію України Центр оновив 2340 вакансій https://cutt.ly/gA7oXJ4.
  2. Також за оновленнями ринку праці можна стежити на сайті Work.Ua  або ж на rabota.ua.
  3. Крім цього, створено Telegram-канал, де оперативно оновлюються вакансії у всіх регіонах України.

Підтвердити своє перебування в статусі безробітного, можна зателефонувавши до Центру зайнятості того населеного пункту, де ви перебуваєте. Номери тут.