Спалювання сухостою під час війни можуть прирівнювати до диверсій
Центр протидії дезінформації попереджає про покарання за підпали сухостою!
Спалювання сухостою є руйнівним вчинком, внаслідок якого щорічно згорають сотні гектарів землі, а з ними - посівні площі, приватні будинки, майно, тварини та навіть люди.
Окрім передбаченого штрафу до 12240 грн, у період воєнного стану такі пожежі можуть розцінюватись як акт диверсії ворожих агентів або ДРГ, що мають на меті відволікти рятувальників, лікарів та поліцію від їхніх задач. Тож до Кримінального кодексу України були внесені зміни у статті «Диверсія»: до інших злочинів додали навмисні підпали сухостою.
Нагадуємо, що ці злочини передбачають покарання від 15 років до довічного ув’язнення.
Пам'ятайте: рятувальники, які виїжджають на такі виклики, навіть у відносно мирних областях, фактично, змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога. Водночас задимлення обмежує видимість та огляд місцевості бійцями Збройних Сил України та територіальної оборони.
Закликаємо всіх не бути байдужими до довкілля і свого здоров’я, дотримуватись законів і не спалювати сміття та суху рослинність. Уважно слідкуйте та оперативно повідомляйте поліції («102») про усі спроби диверсій. Винні у підпалі нестимуть відповідальність!