Як поводитися при зустрічі з окупантом: корисні поради!

Дата: 12.03.2022 08:29

Наша держава, наші Захисники та Захисниці, усі ми вже 17-й день боремося з кривавим ворогом, котрий  підступно пробирається у наші міста та селища, під виглядом волонтерів намагається випитати інформацію про стратегічні об’єкти та посіяти паніку серед населення, дезінформуючи його. Реальність сьогодні така, що ми не знаємо, де можемо зустріти ворога, проте ми повинні знати як поводитися з ним при зустрічі!

Центр протидії дезінформації при РНБО України та ГО Community наводить рекомендації як поводитися при зустрічі з окупантом.

1. Оцініть ситуацію

Якщо на вас чи на інших направлена зброя, спокійно виконуйте вимоги противника. Якщо ні – оцінюйте далі.

1. Оцініть психологічний стан противника

Він може змінюватися між станами «бий», «біжи», чи «завмри».

Діалог з противником у стані «бий» неможливий. Слідкуйте за зміною станів.

1. Розпочніть діалог

Погрожувати, оточувати противника та робити різкі рухи не можна. Нейтрально розмовляйте, наближаючись на безпечну відстань до двох метрів - не ближче. Підтримуйте неконфліктну розмову, уникаючи тем війни та політики.

• Демонструйте зацікавленість, розуміння почуттів. Поводьтеся дружньо, але зібрано. Слідкуйте за вашою поставою та диханням.
  • Якщо окупант розгублений, можете спробувати говорити легше, з гумором.
  • Якщо ви вважаєте це безпечним, відповідайте на прохання з розумінням. Спробуйте пояснити, що в Україні противнику допоможуть здатися та гарантуватимуть гідні умови.

Нижче додаємо брошуру плану дій на випадок зустрічі з окупантами, розроблену РНБО.