«Тривожна валіза»: що треба спакувати?

Дата: 24.02.2022 12:03

Речі на випадок евакуації ліпше скласти заздалегідь. У найкращому разі тривожна валіза вам не знадобиться та просто стоятиме в кутку. Але якщо ж такий час настане — це допоможе вам без метушні і паніки діяти відповідно до вказівок.

Що взяти з собою насамперед?

Всі документи, копії документів (як паперові, так і відскановані й навіть ті, що «закинуті» на флешку): паспорт, водійське посвідчення, документи на право власності, військовий квиток тощо. Зауважте, що паспорт краще тримати так, аби його можна було швидко дістати. Решту документів запакуйте в герметичний пакет: підійдуть, наприклад, великий зіплок або канцелярська папка, обклеєна скотчем. Туди ж можна покласти кредитні картки, невелику кількість готівки. Окрім документів,  до папки можна покласти аркуш із базовою медичною інформацією про вас і членів вашої родини: групою крові, наявними проблемами зі здоров?ям (тут, зокрема, варто зазначити інформацію про алергію на медичні препарати), переліком ліків, які ви приймаєте (з описом способу їхнього застосування та дози), рецепти, імена та мобільні телефони ваших лікарів тощо.

Найкраще все це складати у вологостійкий міцний рюкзак об?ємом від 20 до 50 літрів. Рюкзак не має бути яскравого кольору, і так само краще обійтися без кольорів хакі.

Які ліки брати з собою?

Підготуйте стандартний вміст домашньої аптечки: бактерицидний пластир, крем від поверхневого ураження шкіри, активоване вугілля, засіб від нежитю, антибіотики, перекис водню, етиловий спирт. Окрім цього, варто придбати засоби для надання першої допомоги: бинт, лейкопластир, вата, йод, турнікети чи джгути Есмарха, індивідуальні перев?язувальні пакети. Також купіть таблетки для очищення води. Більше про те як укомплектувати аптечку на випадок надзвичайної ситуації на офіційному сайті МОЗ України за посиланням: https://moz.gov.ua/article/news/jak-ukomplektuvati-aptechku-na-vipadok-nadzvichajnoi-situacii-

Їжу також потрібно брати?

Продуктовий набір обов’язковий — візьміть хоча б півтора літри води на людину та запас їжі на три доби. Це можуть бути швидкорозчинні супи, вермішель швидкого приготування, тушонка, галети, м?ясні чи рибні консерви, низькокалорійні солодощі, льодяники (їхня цінність у тому, що вони висококалорійні, але не тануть і не псуються на сонці). Все це можна спакувати у невеликий казанок місткістю літр-півтора. Розігріти їжу допоможе туристичний пальник або таганок. Взагалі всі продукти з легкістю можуть замінити армійські сухпайки. Візьміть із собою металевий посуд: горня, флягу, ложку, миску, ніж.

Що ще знадобиться?

Знадобляться також ліхтарики: налобний з акумулятором і зарядкою та ручний зі змінними батарейками. Також не забудьте герметично запаковані, запальничку, свічки. Точно знадобляться швейцарський ніж, сокира. Можливо, ви опинитесь в ситуації, коли буде треба позначити своє місце розташування: для цього підійдуть свисток, фаєр чи димова шашка. Ще візьміть пару пачок сухих та вологих серветок і декілька пакетів для сміття об'ємом 120 літрів: останні можуть знадобитися навіть для захисту від дощу. Ще краще підійде кілька квадратних метрів міцної клейонки. Окрім усього цього, до обов?язкового набору входять голки та нитки, клей, широкий рулон прозорого скотчу — з його допомогою можна й тента змайструвати, і речі захистити від вологи.

Що брати з собою з одягу?

Беріть із собою одяг, у якому не змерзнете протягом доби: теплий светр, шапку, рукавиці, шарф. Важливо взяти дощовик (целофановий теж підійде). Взуття має бути зручним, спортивним. Уникайте елементів камуфляжу в одязі.

Для орієнтування вам може знадобитися компас і механічний годинник. Візьміть із собою кнопковий мобільний телефон (якщо маєте): він довго тримає заряд. Прихопіть зарядний пристрій і павербанк.

Зверніть увагу! Спаковуючи рюкзак, речі з гострими кутами не повинні торкатись спини. У вільні місця кладіть одяг. Ті речі, які знадобляться насамперед, кладіть у зовнішні кишені рюкзака; те, що можна розчавити — нагору.

Якщо вам треба зібрати евакуаційну валізу якнайшвидше  — уявіть, що ви вирушаєте у триденний похід, який може затягнутись. З огляду на це міркуйте, що брати з собою, а без чого можна обійтись. Згідно з рекомендаціями ДСНС, вага «екстреної валізи» не має перевищувати 50 кілограмів. Проте з такою вагою за спиною більшість людей далеко не піде. Найкраще буде, якщо наплічник важитиме не більш як 25 кілограмів.