Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

БЕЗБАР’ЄРНИЙ ТА ДОСТУПНИЙ ОСВІТНІЙ ПРОСТІР ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ

Дата: 05.11.2021 15:33
Кількість переглядів: 342

Освіта – це не лише про зміст, але також і про «форму». Про місце, де будь-хто, незалежно від віку, може зручно сісти, розкрити ноутбук чи книжку, поспілкуватися з однодумцями, послухати лекцію. Сучасний світ – світ безперервної освіти. Тільки так нації і країни можуть залишатися конкурентоздатними, перетворюючи нові знання на спільний добробут. І демократія з усіма її благами можлива лише в освіченому суспільстві.

Європа почала свій цивілізаційний прорив з того, що освіта перестала бути привілеєм «обраних» і стала доступною широким верствам населення. Це дозволило не просто передавати знання від покоління до покоління, поєднуючи досвід старшого покоління з активністю молодшого. Це дало можливість створювати критичну масу освіченості, яка необхідна для розвитку, глобального мислення та виходу за межі національних обмежень.

Безбар’єрний та доступний освітній простір, де кожен може отримати освіту незалежно від місця проживання або фізичних особливостей – такий же важливий аспект євроінтеграції, як економіка, дотримання законів чи демократія.

Україна працює над створенням комфортних та доступних умов навчання для кожного громадянина. Так, у 2016–2020 роках закуплено 2 300 шкільних автобусів, у т. ч. 117 спеціальних – для дітей з особливими освітніми потребами.

Наразі МОН України працює над напрямом освітньої безбар’єрності Визначено три основні цілі цього напряму: 

  • можливість дорослих, молоді та дітей використовувати всі види та форми освіти;
  • задоволення особливих освітніх потреб усіх учасників освітнього процесу;
  • створення інклюзивного освітнього середовища.

Для досягнення стратегічної цілі «Можливість дорослих, молоді та дітей використовувати всі види та форми освіти» визначено завдання щодо розвитку освіти дорослих.  Зокрема, з-поміж них: систематизація процесів надання послуг, популяризація центрів надання освітніх послуг та забезпечення умов для фінансування за форматом «гроші ходять за людиною»; створення умов для розвитку національних та міжнародних обмінів, форумів та конференцій для студентів університетів третього віку; забезпечення умов для підготовки андрагогів.

Також завдання щодо розвитку та підтримки інших форм освіти. А саме:

  • забезпечення закладів дошкільної освіти методичними, діагностичними та матеріально-технічним засобами для створення та функціонування інклюзивного середовища;
  • забезпечення підвищення рівня якості надання освітніх послуг в спеціальних закладах загальної середньої освіти або спеціальних класах (групах) закладів освіти зі створенням умов для здобуття учнями (вихованцями) з особливими освітніми потребами освіти в освітньому середовищі, наближеному до місця їх проживання;
  • популяризація та підтримка впровадження сімейних форм влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • забезпечення умов громадського сектору для організації навчання, яке не забезпечується інституційною освітою, шляхом популяризації, проведення конкурсів та форумів;
  • розвиток та підтримка кваліфікаційних центрів, що визнають результати здобуття освіти за неформальною освітою, зокрема у надавачів освітніх послуг з громадського сектору;
  • розвиток та підтримка впровадження дуальної освіти шляхом реалізації спільних проєктів освітніх закладів та бізнесу;
  • створення умов для дистанційного навчання у всіх освітніх закладах тощо.

Європейські партнери також підтримують Україну у модернізації закладів освіти та їх переоснащенні сучасним обладнанням; надають можливості обдарованим студентам безкоштовно навчатися у кращих освітніх закладах Європи.

Безбар’єрний освітній простір для дітей та дорослих – це рівні можливості для всіх. Це запорука розвитку України. Це – євроінтеграція!

Мета інформаційної кампанії #EUКраїна, яка проходить з ініціативи Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної, за підтримки Представництва ЄС в Україні та проєкту ЄС Association4U – показати «секторальний» вимір євроінтеграції. Те, як європейські цінності та принципи втілюються в різних сферах і змінюють на краще життя українців.

Детальніше про урядову інформаційну кампанію EUкраїна тут https://association4u.in.ua/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь