Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

Пілотний проєкт «Агро Варта» щодо утилізації тари з-під засобів захисту рослин

Дата: 19.10.2021 16:23
Кількість переглядів: 533

Останні десятиріччя ХХ ст. – початок  ХХІ ст. досить гостро поставили перед людством проблему виживання та подальшого існування. Ця проблема включає в себе цілий ряд чинників, найважливішими серед яких є значне вичерпання природних ресурсів, екологічна криза, несприятлива демографічна ситуація, голод і злидні в багатьох регіонах світу, безліч конфліктів у суспільстві тощо. У зв’язку з такою ситуацією, набирає обертів ідея сталого розвитку суспільства.

Сталий розвиток відноситься до моделі людського розвитку, в рамках якої використання ресурсів спрямоване на задоволення людських потреб з одночасним забезпеченням сталості природних систем та навколишнього середовища, щоб ці потреби могли бути задоволені не тільки для нинішнього, а й для майбутніх поколінь.

Надзвичайно актуальним для сталого розвитку є формування екологічно свідомого сільського господарства та питання утилізації небезпечних відходів. Забезпечення прозорих та зрозумілих механізмів поводження з такими відходами для сільськогосподарських виробників є надзвичайно важливою умовою належного розвитку як сільських територій, так і аграрного сектору у цілому.

Одним із типів відходів, які потребують уваги, є тара з-під засобів захисту рослин (надалі - ЗЗР). На сьогодні, відповідно до чинного законодавства, така тара відноситься до небезпечних відходів і поводження з нею має відбуватися лише із залученням належно ліцензованих операторів, які мають відповідні логістичні та виробничі потужності й високі стандарти поводження з небезпечними відходами.                                    

 

Наразі для держави актуальним є збільшення обсягів збору та забезпечення належної переробки такої тари, вдосконалення логістичних маршрутів для оптимізації процесу збору, налагодження комунікації між усіма суб’єктами, а також підвищення ефективності поводження з такою тарою, що відноситься до небезпечних відходів.

Фото без описуЗ цією метою провідні світові виробники ЗЗР об’єдналися на платформі Європейської Бізнес Асоціації та запустили пілотний проєкт «Агро Варта» (надалі - «Агро Варта»), метою якого є запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин.

 

Так, компаніями-засновниками «Агро Варти» є наступні виробники та імпортери ЗЗР: ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ЮПЛ І УКРАЇНА».

Даний Проєкт отримав дозвіл Антимонопольного комітету України на узгоджені дії (Рішення №562-р від 28 серпня 2020 року), а також офіційну підтримку Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України.

 

В рамках Проєкту за результатами тендеру були відібрані компанії, що мають ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами, які відповідають екологічним та технічним вимогам щодо процесів переробки та утилізації тари з-під ЗЗР. А також впроваджено електронну платформу, за допомогою якої можна подавати заявки на збір та переробку тари з-під ЗЗР в онлайн форматі (http://agrovarta.org/).

Нижчезазначені компанії безкоштовно для кінцевих користувачів забезпечать повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній-учасників проєкту (збирання, перевезення, переробку та утилізацію).

ТОВ «Утільвторпром»

+38 (095) 132-33-11

+38(096) 132-33-11

+38 (068) 130-11-33

+38 (095) 130-11-33

65000, місто Одеса, вулиця Сонячна, 5

utilvtorprom@gmail.com

ТОВ «НВК «Укрекопром»

65091, м. Одеса, вул. Комітетська, 14а

Тел.:+380487148667,

+38 (044) 227-84-83

E-mail: office@ueco.com.ua

Завдяки цьому проєкту у всіх фермерів і аграріїв України з'являється беспрецедентна можливість здати свою використану тару з-під пестицидів і агрохімікатів на безкоштовну утилізацію. 

Ми всі розуміємо, що така тара не повинна зберігатися і накопичуватися в сільських господарствах через свої небезпечні токсичні властивості. Але до недавнього часу питання її своєчасного вивезення та утилізації представляло для фермерів ряд труднощів і чималі фінансові витрати. 

Усі заходи в рамках Проєкту, в тому числі загальна координація та комунікація учасників Проєкту здійснюється відповідно до укладених угод, а взаємодія усіх сторін Проєкту реалізується через онлайн платформу.

 

У разі якщо Ви хочете дізнатися більше деталей щодо реалізації Проєкту, Ви можете зв ’язатися з контактною особою від Європейської Бізнес Асоціації - Марина Шимкус, Координатор Підкомітету Асоціації: e-mail: Maryna.Shymkus@eba.com.ua, тел.: (067) 400-90-16.

 

Європейська Бізнес Асоціація

 

Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь