Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

Пілотний проєкт «Агро Варта» щодо утилізації тари з-під засобів захисту рослин

Дата: 19.10.2021 16:23
Кількість переглядів: 519

Останні десятиріччя ХХ ст. – початок  ХХІ ст. досить гостро поставили перед людством проблему виживання та подальшого існування. Ця проблема включає в себе цілий ряд чинників, найважливішими серед яких є значне вичерпання природних ресурсів, екологічна криза, несприятлива демографічна ситуація, голод і злидні в багатьох регіонах світу, безліч конфліктів у суспільстві тощо. У зв’язку з такою ситуацією, набирає обертів ідея сталого розвитку суспільства.

Сталий розвиток відноситься до моделі людського розвитку, в рамках якої використання ресурсів спрямоване на задоволення людських потреб з одночасним забезпеченням сталості природних систем та навколишнього середовища, щоб ці потреби могли бути задоволені не тільки для нинішнього, а й для майбутніх поколінь.

Надзвичайно актуальним для сталого розвитку є формування екологічно свідомого сільського господарства та питання утилізації небезпечних відходів. Забезпечення прозорих та зрозумілих механізмів поводження з такими відходами для сільськогосподарських виробників є надзвичайно важливою умовою належного розвитку як сільських територій, так і аграрного сектору у цілому.

Одним із типів відходів, які потребують уваги, є тара з-під засобів захисту рослин (надалі - ЗЗР). На сьогодні, відповідно до чинного законодавства, така тара відноситься до небезпечних відходів і поводження з нею має відбуватися лише із залученням належно ліцензованих операторів, які мають відповідні логістичні та виробничі потужності й високі стандарти поводження з небезпечними відходами.                                    

 

Наразі для держави актуальним є збільшення обсягів збору та забезпечення належної переробки такої тари, вдосконалення логістичних маршрутів для оптимізації процесу збору, налагодження комунікації між усіма суб’єктами, а також підвищення ефективності поводження з такою тарою, що відноситься до небезпечних відходів.

Фото без описуЗ цією метою провідні світові виробники ЗЗР об’єдналися на платформі Європейської Бізнес Асоціації та запустили пілотний проєкт «Агро Варта» (надалі - «Агро Варта»), метою якого є запровадження культури відповідального поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин.

 

Так, компаніями-засновниками «Агро Варти» є наступні виробники та імпортери ЗЗР: ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ЮПЛ І УКРАЇНА».

Даний Проєкт отримав дозвіл Антимонопольного комітету України на узгоджені дії (Рішення №562-р від 28 серпня 2020 року), а також офіційну підтримку Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України.

 

В рамках Проєкту за результатами тендеру були відібрані компанії, що мають ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами, які відповідають екологічним та технічним вимогам щодо процесів переробки та утилізації тари з-під ЗЗР. А також впроваджено електронну платформу, за допомогою якої можна подавати заявки на збір та переробку тари з-під ЗЗР в онлайн форматі (http://agrovarta.org/).

Нижчезазначені компанії безкоштовно для кінцевих користувачів забезпечать повний цикл поводження з тарою з-під ЗЗР компаній-учасників проєкту (збирання, перевезення, переробку та утилізацію).

ТОВ «Утільвторпром»

+38 (095) 132-33-11

+38(096) 132-33-11

+38 (068) 130-11-33

+38 (095) 130-11-33

65000, місто Одеса, вулиця Сонячна, 5

utilvtorprom@gmail.com

ТОВ «НВК «Укрекопром»

65091, м. Одеса, вул. Комітетська, 14а

Тел.:+380487148667,

+38 (044) 227-84-83

E-mail: office@ueco.com.ua

Завдяки цьому проєкту у всіх фермерів і аграріїв України з'являється беспрецедентна можливість здати свою використану тару з-під пестицидів і агрохімікатів на безкоштовну утилізацію. 

Ми всі розуміємо, що така тара не повинна зберігатися і накопичуватися в сільських господарствах через свої небезпечні токсичні властивості. Але до недавнього часу питання її своєчасного вивезення та утилізації представляло для фермерів ряд труднощів і чималі фінансові витрати. 

Усі заходи в рамках Проєкту, в тому числі загальна координація та комунікація учасників Проєкту здійснюється відповідно до укладених угод, а взаємодія усіх сторін Проєкту реалізується через онлайн платформу.

 

У разі якщо Ви хочете дізнатися більше деталей щодо реалізації Проєкту, Ви можете зв ’язатися з контактною особою від Європейської Бізнес Асоціації - Марина Шимкус, Координатор Підкомітету Асоціації: e-mail: Maryna.Shymkus@eba.com.ua, тел.: (067) 400-90-16.

 

Європейська Бізнес Асоціація

 

Фото без описуФото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь