Гендерний аудит доступності ЦНАП у Пулинській громаді
6 жовтня 2021 року до смт. Пулини завітали представники Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я» для проведення гендерного аудиту доступності Центру надання адміністративних послуг у Пулинській громаді.
Аудит проводився у рамках реалізації проєкту «Гендерний аудит доступності – інструмент захисту прав жінок з інвалідністю» за підтримки Уряду Канади, що впроваджується Українським Жіночим Фондом.
Експерти разом з учасниками заходу, провівши аудит доступності ЦНАПу у Пулинській ТГ, виявили, що пандус на вулиці є зручним, відповідає параметрам відповідно до вимог законодавства, а кнопка виклику персоналу забезпечує своєчасну допомогу в разі необхідності. Певні незручності викликає пандус в середині, одначе за словами представника громадського руху в смт. Пулини Сергія Лебедя, він є зручним, хоч і потребує сторонньої допомоги.
Експерти підкреслили, що меблі всередині приміщення є зручними і не викликають дискомфорту, а відсутність порогів слугує безбар'єрному доступу для отримання послуги.
Директор ЦНАПу Олександр Іщенко розповів як у Центрі надають допомогу людям з інвалідністю та наголосив, що кваліфіковані працівники ЦНАП намагаються створити зручні і рівні умови доступу у наданні адміністративних послуг.
У ході аудиту працівників ЦНАПу інформували про мобільний додаток УТОГ, який долає комунікативні бар’єри та дозволяє жити повноцінним життям кожному, хто спілкується жестовою мовою. За допомогою додатка особи з порушенням слуху мають можливість спілкуватися, використовуючи послуги перекладача жестової мови з відеозв’язком в Viber, Whatsapp, Skype на «Сервіс-УТОГ».
Голова Пулинської селищної ради Олександр Гаврилюк наголосив, що провідним напрямом у розвитку громади є забезпечення комфортних умов проживання для усіх мешканців, а особливо для людей з інвалідністю. Також вкотре повторив, що всі поради експертів про покращення умов доступності в отриманні послуг людьми з інвалідністю будуть враховані і обов’язково втілені в життя.
Крім того, на базі ОЗЗСО Пулинської ЗОШ I-III ступенів був проведений семінар «Гендерний аудит доступності при отриманні послуг в ТГ Пулини».
Основною метою семінару було навчити місцевих фахівців якісно надавати послуги жінкам і чоловікам з інвалідністю різних нозологічних груп.
Неля Ковалюк – представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОДА, Галина Шаустюк – головна фахівчиня Департаменту соціальної політики Житомирської МР та Тетяна Денисенко – заступниця директора Житомирського обласного відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю розповіли для чого потрібно проводити гендерні аудити доступності, як покращити роботу ЦНАПів щодо забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації та які особливості надання адміністративних послуг людям з інвалідністю.
Варто відмітити, що такі заходи сприяють формуванню інклюзивної політики в громаді та зважають на потреби жінок і чоловіків, у тому числі з інвалідністю, а також допомагають виявити бар’єри та здійснити заходи щодо їх усунення.
Сергій Лебідь, мешканець Пулин підтверджує, що в громаді створені умови для соціалізації і доступності прав і свобод для людей з інвалідністю.