Про забезпечення пожежної безпеки у період святкування Дня Незалежності України

Дата: 18.08.2021 11:32

Аби свята пройшли без надзвичайних подій, напередодні рятувальники ДСНС звертаються до громадян, щоб нагадати про дотримання елементарних правил пожежної безпеки.

Вимоги протипожежної безпеки перед початком проведення масового заходу:

1. Перед початком заходу чітко визначити дату, час його проведення;

2. Повторити правила протипожежної безпеки в приміщенні установи під час проведення масових заходів;

3. Перед початком заходу ознайомитися з порядком евакуації у разі виникнення пожежі, сигналом тривоги та двома евакуаційними виходами, місцем збору після евакуації;

4. Забороняється брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, сигарети, легкозаймисті речовини, вогнепальну рідину тощо).

Забороняється застосовувати: займисті матеріали; предмети оформлення приміщень, декорації та сценічне обладнання, виготовлене із займистих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласту, поролону, полівінілу тощо); відкритий вогонь (факели, свічки, феєрверки, бенгальські вогні тощо); дугові прожектори, влаштовувати світові ефекти із застосуванням хімічних та інших речовин, які можуть викликати загоряння; використовувати хлопавки.

Не дозволяється брати участь у заході дітям, вдягненим в одяг з легкозаймистих матеріалів.

Під час масового заходу не наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться електрострумом. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки негайно повідомити організаторів.

Під час проведення заходу не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій.

Вимоги протипожежної безпеки в разі виникнення пожежі або аварійної ситуації:

1. Негайно повідомити організаторів про виникнення пожежі, аварійної ситуації;

2. Чітко виконувати команди організаторів. Не панікувати, не кричати, не метушитися. Спокійно йти до запасних виходів;

3. Після евакуації вишикуватися в зазначеному місці і під час переклички зазначити свою присутність для обліку. Нікуди після евакуації без дозволу не йти;

4. У разі, якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю дорослих, терміново подзвонити за номером 101, повідомити про пожежу або аварійну ситуацію, назвати своє прізвище та ім’я та адресу установи. Коротко описати ситуацію: кількість людей, відкритий чи закритий вогонь, характер диму.

Слід пам’ятати, що пожежу легше попередити, ніж ліквідувати. Якщо пожежа все ж виникла, потрібно негайно сповістити пожежно-рятувальну службу, зателефонувавши за номером «101».