Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

Служба у справах дітей селищної ради застерігає: «Підлітковий алкоголізм і його наслідки»

Дата: 28.04.2021 16:01
Кількість переглядів: 648

Алкоголізм неповнолітніх – це величезна проблема сьогодення. Діти, постійно бачачи дорослих, у тому числі й батьків, які п'ють пиво або й міцніші алкогольні напої, палять, вважають це нормою життя. Але хто ж, як не дорослі, свідомі люди, повинні потурбуватися про майбутнє покоління? Фото без опису

На жаль, у вихованні дітей знижується роль сім’ї. Зростає кількість батьків, які взагалі не виконують виховних функцій та своїх обов’язків стосовно дітей. Збільшується число бездоглядних дітей, залишених батьками, або тих, які самовільно покинули сім’ю через неспроможність батьків створити умови для нормального життя. Бездоглядні діти, як правило, жебракують займаються бродяжництвом, крадіжками, втягуються в злочинну діяльність. Для цієї категорії дітей характерне вживання алкогольних напоїв, наркотичних та інших речовин.

Ще однією причиною дитячого пияцтва та тютюнокуріння є безвідповідальне та легковажне ставлення дорослих до недопустимості продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам, а також їх прагнення збагатитися за будь-яку ціну!

Службою у справах дітей Пулинської селищної ради систематично організовуються профілактичні рейди, в ході яких з батьками, що ухиляються від виконання своїх обов’язків проводяться профілактичні бесіди щодо усвідомлення шкідливого впливу вживання алкоголю на здоров’я людини, її поведінку, вчинки й життя в цілому, можливих наслідків вживання спиртних напоїв для особи та суспільства, профілактики алкоголізму.

У Законі України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових виробів» (статтею 15-3) передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

 - особам, які не досягли 18 років;

 - у приміщеннях та на території навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, крім ресторанів, що знаходяться на території санаторіїв;

 - у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами, а також у відповідних відділах (секціях) універсальних торговельних організацій;

 - у закритих спортивних спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

 - з торгових автоматів;

 - на полицях самообслуговування (крім тютюнових виробів у

блоках та алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових,

пива);

 - продажу з рук;

 - у невизначених для цього місцях торгівлі.

Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ, продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється. За продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну до суб’єкта господарювання застосовуються штрафні санкції, які передбачені законодавством.

Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності. У такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

Звертаючись до підприємців та продавців закладів торгівлі неухильно дотримуватися норм чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям. Адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки підліткам, задумайтесь, що хтось також запропонує закурити чи випити Вашій дитині й ніхто не може сказати, що після цього станеться.

Неодноразово доведено, що найкраща профілактика алкоголізму серед підлітків – це приклад батьків, їх увага до проблем дітей. Варто з раннього віку подбати про те, щоб у дитини було корисне захоплення, записати його на гурток, у художню або музичну школу, спортивну секцію. У цьому випадку ризик, що підліток зв’яжеться з поганою компанією і буде пити від нудьги, значно менший.

У Ваш силах уберегти свою дитину від неприємностей!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь