«Червона» зона: за добу поліція Житомирщини склала 45 протоколів за порушення карантину
З входженням значної території Житомирщини до «червоної» зони змінились загальні умови суспільної життєдіяльності та значно посилені карантинні обмеження. За минулу добу поліцейські склали 45 адміністративних протоколів за порушення правил карантину.
Про це 2 листопада повідомляє пресслужба поліції області.
Зазначається, що з 2 листопада «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 встановлено у містах Житомирі, Бердичеві, Коростені, Малині, Новограді-Волинському та в Андрушівському, Бердичівському, Ємільчинському, Житомирському, Коростишівському, Лугинському, Любарському, Народицькому, Овруцькому, Попільнянському, Романівському, Черняхівському, Чуднівському районах.
«Відтак уже цієї ночі (з 0:00 годин) на території регіону було створено та працювали 28 рейдових груп поліцейських та інших відповідальних органів з контролю за дотриманням встановлених обмежень, у тому числі щодо заборони діяльності розважальних закладів. За результатами проведених заходів, перевірено 655 суб’єктів господарювання та за виявленими фактами недотримання обмежень оформлено 45 адміністративних протоколів за ст. 44-3 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення, у тому числі 3 – у м. Житомирі, де попри заборону працювали нічні розважальні заклади», - повідомив начальник ГУНП в області Юрій Олійник.
Як стало відомо, в обласному центрі виявили роботу в нічний час та склали протоколи на нічний клуб «Каньйон» на вул. Перемоги, кафе-бар «Кармен» на вул.Покровській та бар «Барбаросса» на вул. Лятошинського.
Загалом функції із забезпечення безпеки та правопорядку наразі на території області виконують майже 300 правоохоронців у складі близько 120 піших та автопатрулів.
Як повідомив Ситуаційний центр Головного управління Нацполіції в області, станом на 2 листопада складено 1206 адміністративних протоколів, з них за ст. 44-3 (Порушення правил карантину щодо людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення – 1188.
Зокрема такі порушення фіксували працівники: Управління патрульної поліції – 149, Житомирського відділу – 57 та районного відділення – 75; Коростенського – 96, Новоград-Волинського – 69, Бердичівського – 67 та Коростишівського – 32 відділів; Баранівського – 56, Чуднівського – 52, Попільнянського – 49, Лугинського – 45, Овруцького – 43, Андрушівського – 42, Радомишльського – 41, Олевського – 40, Малинського – 38, Ємільчинського – 33, Хорошівського, Любарського, Ружинського та Черняхівського – по 31, Романівського – 24, Народицького – 21, Пулинського – 18, Брусилівського – 17 відділень.
Ще 18 адміністративних протоколів оформлено за ст. 173-1 (Поширення неправдивих чуток) Кодексу України про адміністративні правопорушення).
«Поліцейські звертаються до жителів області: радимо відповідально та серйозно поставитись до необхідності дотримуватись карантинних обмежень. Обов’язково користуйтесь засобами індивідуального захисту. Пам’ятайте, що відсутність симптомів хвороби не є стовідсотковим показником неінфікованості. Маска та рукавички – найелементарніші засоби для убезпечення оточуючих від поширення вірусу. Окремо звертаємось до громадян, які з тих чи інших причин повинні дотримуватись 14-денного режиму обсервації. Не нехтуйте доведеними до вас правилами та заборонами. Не наражайте на небезпеку рідних, близьких та загалом усіх, хто може опинитись поблизу. Серед інших заходів поліцейські перевіряють і дотримання самоізоляції жителями області, яким встановлений такий режим. Одним з дієвих важелів впливу на порушників є законодавчо визначена адміністративна та кримінальна відповідальність. Будьте здорові і бережіть себе та рідних», - наголошує ГУНП.
Нагадаємо, з 00:00 год. 2 листопада почало діяти нове зонування, відповідно до якого до «червоної» зони потрапили 5 міст та 13 районів Житомирської області. Станом на ранок 2 листопада медичні заклади області, призначені для лікування хворих на COVID-19, заповнені на 81%, загалом стаціонарне лікування отримують 744 пацієнти, 137 з них перебувають на кисневій підтримці, семеро – на апаратах штучної вентиляції легень.