З історії нашого Гімну

Дата: 16.01.2020 14:13

28 років тому було ухвалено офіційну музичну редакцію Гімну України авторства Михайла Вербицького. 15 січня 1992 року музичну редакцію Мирослава Скорика та Євгена Станковича (для хору та фортепіано) Державного Гімну затвердила Верховна Рада, що знайшло своє відображення у Конституції України.

Створення українського Гімну бере початок з осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист, поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна», який у майбутньому і став державним гімном України. Вірш вперше був опублікований у 1863 році.

Саме на цей вірш композитор Михайло Вербицький написав музику. Разом із нотами вірш вперше був надрукований у 1865 році.

У 1917-1920 роках «Ще не вмерла Україна» став одним з державних Гімнів УНР та ЗУНР.

6 березня 2003 р. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний Гімн України».