Що потрібно знати про вірусний гепатит «А»
З настанням осіннього сезону почала збільшуватися захворюваність на вірусний гепатит «А». Станом на 24.10.2019 року за повідомленням Держпродспоживслужби України зареєстровано спалах вірусного гепатиту в м. Чернігів у загальноосвітньому навчальному закладі І-ІІІ ст. Всього на вірусний гепатит захворіло 20 осіб, в тому числі 16 дітей.
Вірусний гепатит «А» – гостре інфекційне захворювання з фекально-оральним механізмом передачі інфекції, переважним ураженням печінки і травного каналу. Збудником хвороби є вірус. Джерело інфекції – хвора людина. Інфекція передається через шлунково-кишковий тракт. Вірус потрапляє в організм здорової людини через забруднені харчові продукти, воду, предмети побуту, брудні руки, недотримання особистої гігієни.
Вірусний гепатит «А» вважається сезонним захворюванням, як правило, збільшення випадків захворювання спостерігається в осінньо-зимовий період. У народі його називають хворобою брудних рук. Інкубаційний період триває – 7-50 днів (в середньому 15-35 днів).
Вірус гепатиту досить стійкий у навколишньому середовищі. При кімнатній температурі він може зберігатися до двох тижнів, а при температурі +4°С протягом кількох місяців. Вірус також досить стійкий до дії дезінфікуючих засобів, але швидко гине при кип’ятінні (через 10-15 хвилин).
Важливу роль у попередженні виникнення та розповсюдженості гепатиту «А» відіграє громадська свідомість та дотримання правил особистої гігієни.
Щоб уникнути захворювання фахівці рекомендують:
1) ретельно мити руки після відвідування туалету, перед приготуванням та вживанням їжі;
2) вживати доброякісну питну воду, що подається водопровідними джерелами централізованого та децентралізованого водопостачання, які контролюються відповідними службами;
3) не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;
4) воду з децентралізованих джерел (колодязів, копанок тощо) перед вживанням кип’ятити не менше 10 -15 хв., дати відстоятися. Двічі на рік проводити профілактичну дезінфекцію джерел водопостачання;
5) не вживати продукти, придбані на стихійних ринках;
6) ретельно мити перед вживанням сирі овочі та фрукти кип’яченою водою;
7) розливне молоко обов’язково кип’ятити;
8) дотримуватись технологічного (температурного) режиму приготування їжі;
9) обмежити відвідування (особливо дітей) сім’ї, де зареєстровані випадки захворювання на гепатит «А» .
ПУЛИНСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ