Кожного дня пожежі: 5 клас пожежної небезпеки!
За інформацією районного сектору ДСНС у Житомирській області, з початку тижня на території Пулинського району зафіксовано 3 випадки загоряння сухої трави. Площа знищеного сухостою сягнула 10 гектарів. Внаслідок пожеж знищено одне домоволодіння (житловий будинок і господарські будівлі) та будівля колишнього магазину в с. Новий Завод.
В усіх випадках причиною виникнення пожеж стало необережне поводження з вогнем невстоновленої сторонньої особи. Винних осіб встановити не вдалося, але як показує практика – це ж і є місцеві жителі, які ПРОСТО хотіли випалити суху траву. Тому просимо вас звернути увагу на цю ситуацію.
На даний момент в нашому регіоні 5 КЛАС ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ, це означає, що зараз у лісових масивах, лісопаркових зонах, степах та на відкритих територіях, які примикають до приватних та багатоквартирних житлових будинків, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ РОЗВЕДЕННЯ ВІДКРИТОГО ВОГНЮ.
При відвідуванні лісів також забороняється:
– кидати сірники, які горять, недопалки, ганчірки, що тліють;
– залишати легкозаймисті матеріали, які просочені мастилом або бензином, скляну тару та посуд, що в сонячну погоду можуть сфокусувати сонячний промінь і підпалити суху рослинність;
– випалювати суху траву на лісових полянах;
– розводити багаття;
– спалювати сміття.
Крім того, не можна розводити багаття поблизу крон дерев, які звисають, та сухої рослинності. При розведенні багаття обов’язково потрібно враховувати напрямок і швидкість вітру. Категорично заборонено лишати багаття без нагляду.
Залишаючи місце відпочинку, вогнище слід залити водою або засипати піском, а також впевнитись, що багаття повністю загашене.
Якщо ви опинились поблизу пожежі або його осередку:
– не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;
– не тікайте в протилежний бік від полум’я, яке швидко наближається, а закривши голову та обличчя одягом – швидко рухайтесь проти вітру;
– будьте обережні в місцях горіння високих дерев – вони можуть впасти і травмувати людей;
– невеликі загоряння, що виникають в результаті викиду з вогнищ часточок жару, необхідно негайно загасити, заливаючи їх водою, засипаючи піском, землею, накриваючи щільною тканиною, затоптуючи взуттям, збиваючи гіллям, віниками, у крайньому випадку – одягом.
Пам’ятайте – зупинити розповсюдження вогню на початковій стадії набагато легше, ніж гасити велику пожежу.
При виявленні пожежі обов’язково зателефонуйте в підрозділ ДСНС за телефоном 101.