Перший крок до добра – не роби зла
21 квітня до Пулинської селищної бібліотеки завітали школярі 2-10 класів. За чаєм вони читали вірші про добро.
Всім найбільше сподобались такі рядки:
Врятує світ краса –
Завжди так говорили,
Тепер – врятує світ лиш доброта.
Спішіть добро творити,
Щоб нам не згинути у морі зла,
Щоб кожен міг серед краси прожити
У царстві справедливості й добра.
Милосердя та доброта ще з давніх часів були традицією нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному, поділиться шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість, немічність, порятувати хворого, захистити скривдженого. Потреба людей у доброті повсякчасна. Милосердя та доброта – це крила, на яких тримається людство.
Дорога добра – це дорога, якою повинна йти кожна людина: від народження і до смерті. З чого починається дорога добра? А починається вона зі ставлення кожної людини до оточуючого світу.
Діти добре розуміють це. На питання, що таке совість, чесність, доброта, сміливість діти говорили: «Совість – коли залишаєшся людиною, незалежно від того багатий ти чи бідний. Совість дозволяє людині бути переконаним у тому, робить добро чи зло. Коли людина робить все правильно, її совість не мучить.
Чесність – це одна з ознак людських чеснот, включає в себе правдивість і принциповість, щирість перед іншими і самим собою. Чесній людині завжди довіряють, тому ми поважаємо чесних дітей і самі намагаємось бути такими.
Доброта – це дружнє ставлення до людей, це щирість і щедрість людської душі, це прагнення людини робити добро, поступатися місцем у транспорті, допомогти другові у скрутному становищі. Добро – це крила, на яких тримається людство.
Сміливість – це здатність нічого не боятися, це якість характеру осмілитися зробити що небудь.
У другій частині заходу були ігри, конкурси, вікторини, загадки.
Кожен присутній отримав блокнот, щоб зробити записи на тему: про все цікаве на планеті читай в журналі й газеті. І з такими цікавинками зустрітися через два тижні.
Ольга Буланова, бібліотекар.