Місячник знань з основ безпеки життєдіяльності
У рамках Місячника знань з основ безпеки життєдіяльності закладів дошкільної освіти селищної ради з 16 жовтня по 9 листопада проходив Місячник у закладі дошкільної освіти №1«Ялинка» (смт Пулини).
Як передмова, хочеться сказати: «Життя – це те, що люди найбільше прагнуть зберегти і найменше бережуть».
На важливості питання безпеки життєдіяльності наголошується в Законі України «Про дошкільну освіту». Зокрема, «Дошкільний заклад освіти забезпечує право дитини на охорону здоров’я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров’я, його охорона та зміцнення, безпека дітей повинні бути життєвою стратегією, пріоритетом у роботі дошкільного закладу». І це справді так, адже зберегти життя та здоров’я малюків – одне із найголовніших завдань нашого колективу. Зміст заходів, спрямованих на реалізацію безпеки, проходить за трьома такими напрямками у роботі:
1. З дітьми – цікаві ігри, заняття з різної тематики – це і «Подорож у країну Безпеки», «Сам удома!», «Підкажи Незнайку, як дорогу перейти», «Наша безпека в наших руках», «Все про вітамінчики». Крім цього, читання віршиків, розгляд ілюстрацій, моделювання ситуацій, сюжетно-рольові ігри «Рятувальники», конструювання «Служба порятунку», малювання за враженнями екскурсії-огляду, аплікації «Пожежне авто»;
2. З дітьми та працівниками було проведено об’єктове тренування (відпрацювання дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій), практичний тренінг з вихователями по наданню долікарської допомоги провела старша медична сестра закладу;
3. З батьками основним напрямом роботи у нашому закладі є просвітницька діяльність (батьківські збори, анкетування, консультації, інформаційні куточки для батьків ) і ось таке звернення:
Шановні батьки!
Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про їх безпеку, дотримуючись правил безпечної поведінки у побуті та на вулиці.
Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з ними. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти у тій чи іншій ситуації.
Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!
Тетяна Колесник, директор ЗДО «Ялинка».