Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

Чому кожен має долучитися до знищення амброзії?

Дата: 09.08.2018 15:28
Кількість переглядів: 748

Амброзія полинолиста - отруйна трав’яниста рослина, яка належить до карантинних бур’янів. Вона завдає великої шкоди не тільки сільському господарству, але і здоров’ю людини.

Фото без описуЛюдям шкідливий квітковий пилок амброзії. У період цвітіння, з середини липня до настання осінніх заморозків, серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз. Алергію викликають білки-антигени, які знаходяться в пилку амброзії. Ліків поки що проти такої алергії не існує.

Пилок, потрапляючи у ніс, бронхи, викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, відбувається різке запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, що призводить до приступів бронхіальної астми. Тому цю рослину потрібно знищувати.

Своїм виглядом амброзія схожа на коноплю, а розміром і формою листків нагадує полин гіркий (звідси і назва – полинолиста). Стебло і листя опущені, квіти зібрані у колосоподібні суцвіття.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Зустрічається рослина в основному на пустирях, обабіч доріг.

Інспектор з питань благоустрою відділу містобудування, архітектури ЖКГ та земельних відносин селищної ради Валентина Кардаш довела до відома одного керівника установи (на прилеглій території виявлена амброзія), щоб її терміново ліквідувати, і просить мешканців громади обстежити свої присадибні ділянки та прилеглі території на наявність амброзії.

Екологи радять викорчовувати і обов’язково спалювати карантинну рослину. Адже це проблема усієї держави.

«Якщо хоч одну насінину амброзії полинолистої знайдуть в експортному зразку будь-якого українського зерна, одразу повернуть з кордону всю партію: карантин на цю рослину введено в усіх країнах Євросоюзу та колишнього СНД». Про це пише газета «Україна молода» під назвою: «Побачив – викорчуй: чому кожен має долучатися до знищення амброзії».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь