Шановні громадяни! Обігрівайте житло безпечно!
Проведення профілактичних відпрацювань фахівцями ДСНС України - є одним із методів боротьби з пожежами у житловому секторі, на яких щодня гинуть та травмуються наші співвітчизники. Загалом, показник загиблих та травмованих на побутових пожежах з початку року становить вже 95 і 50 осіб відповідно.
Рятувальники зазначають, що найчастіше під час опалювального сезону пожежі в житловому секторі виникають внаслідок необережного поводження з пічним опаленням, через несправні побутові прилади та перенавантаження електромережі. Тож, Служба порятунку закликає громадян завжди дотримуватися простих правил безпеки у побуті для того, щоб не стати частиною невтішної статистики.
З настанням холодів для обігріву будинків люди використовують електрообігрівачі та пічне опалення. І саме в цей час значно збільшується кількість пожеж у помешканнях громадян, часто з трагічними наслідками. Адже, ігноруючи правила пожежної безпеки, люди не замислюються над тим, що такі дії можуть коштувати життя їм та їхнім близьким.
Саме тому, аби зменшити кількість пожеж у житлі та найголовніше - уникнути трагічних наслідків, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися основних правил користування різними обігрівальними приладами.
Нагадуємо, що під час експлуатації пічного опалення забороняється:
- залишати печі без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
- печами, які мають тріщини;
- розміщати паливо та інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
- зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев`яній підлозі або горючій підставці;
- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
- для розпалювання легкозаймисті та горючі рідини.
Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід:
- увімкненням обігрівального пристрою переконатись, що він не має механічних ушкоджень;
- вмикати одночасно багато електроприладів у подовжувач, адже електромережа може не витримати перевантаження;
- розміщувати обігрівач поблизу легкозаймистих предметів;
- накривати радіатор електроприладу та не використовувати обігрівач для сушки одягу;
- обігрівати житло газовими, саморобними та несправними електрообігрівачами;
- залишати ввімкненими електрообігрівальні пристрої під час виходу з будинку.
Пам’ятайте, що виконання цих рекомендацій стане гарантією безпеки для Вас та Ваших близьких. У разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером “101”.
Начальник Пулинського РС А.М. Павленко