ПУЛИНСЬКА СЕЛИЩНА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Житомирський район Житомирська область
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

 Міжнародна освітня конференція «Резильєнтна освіта: практики міжкультурного відновлення між Італією та Україною»

Дата: 06.05.2026 08:24
Кількість переглядів: 31

Фото без опису

Наприкінці квітня в італійському місті Барі на базі Університету імені Альдо Моро відбулася міжнародна освітня конференція «Резильєнтна освіта: практики міжкультурного відновлення між Італією та Україною».

Захід організовано за ініціативи та підтримки Національного конгресу українських асоціацій в Італії,  ГО Добробат та Громадська організація «Фонд міжнародного партнерства Друзі України»

Подія об’єднала представників освітньої сфери з України та європейських країн і стала важливою платформою для професійного діалогу, обміну досвідом і пошуку спільних рішень для розвитку освіти в умовах сучасних викликів. 

У конференції взяли участь представники 14 українських територіальних громад, а також делегація від Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка на чолі з ректором Олегом Шереметом. До обговорення долучилися міжнародні партнери з Італії, Хорватії та Греції, що підкреслило європейський масштаб події.

Житомирщину на міжнародній освітній конференції представляли 4 громади: Брониківська, Ярунська, Станишівська та Пулинська.

Фото без опису

Пулинська ТГ була однією з 14 громад, які брали участь у міжнародній освітній конференції від України. В даній конференції взяла участь Наталія ОПАНАЩУК, начальник відділу освіти Пулинської селищної ради.

Серед спікерів – Піна Пічерно, віцепрезидентка Європарламенту, яка долучилася до заходу в онлайн-форматі, а також представники Університет Барі імені Альдо Моро: Доменіка Лаграмень, керівниця відділу навчальних програм та студентських послуг; Єлизавета Тодіско, директорка Департаменту гуманітарних досліджень та інновацій; професорка Фауста Скардіньо, керівниця Департаменту гуманітарних досліджень та інновацій.

З української сторони до участі у конференції як спікери долучилися: Ольга Лозова, Тетяна Каменщук, Петро Коржевський, Маріанна Марусинець.

У центрі обговорення – як освіта може залишатися живою, адаптивною та сильною навіть в умовах найбільших викликів. Учасники ділились досвідом, шукали спільні рішення та будували нові партнерства.

За результатами конференції учасники домовилися про подальший розвиток партнерств і реалізацію спільних ініціатив, спрямованих на підтримку та відновлення освіти в Україні. 

Подія у Барі вкотре підтвердила: освіта сьогодні є не лише сферою знань, а й потужним інструментом стійкості, єднання та формування майбутнього.

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.