Дводенний семінар «Послуга соціальної профілактики: теоретичні та практичні засади, особливості надання та механізми реалізації»
2-3 квітня фахівець із соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг Пулинської селищної ради» Леся Котвіцька взяла участь у дводенному навчальному семінарі, організованому Житомирським обласним центром соціальних служб на тему: «Послуга соціальної профілактики: теоретичні та практичні засади, особливості надання та механізми реалізації».
Метою заходу було вдосконалення знань по теоретичних і практичних засадах надання послуги соціальної профілактики, підвищення рівня професійної компетентності фахівців у сфері соціальної роботи та посилення взаємодії між соціальними службами та медичними закладами при роботі з сім’ями та особами, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Відкрила семінар Лариса Теребей – заступник директора та завідуюча відділу методичного забезпечення соціальної роботи, яка наголосила на важливості соціальної профілактики в громадах. Ознайомила з викликами, які можуть виникати при наданні послуги, та представила план роботи.
Лариса Теребей та Анна Ковальчук докладно проаналізували державний стандарт соціальної послуги профілактики, відповіли на питання та пояснили тонкощі в документальному оформленні послуги.
Запрошеними гостями заходу були:
- Ольга Бовсунівська – завідувачка відділення, лікар-акушер-гінеколог відділення патології вагітних КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради, експерт Департаменту охорони здоров'я Житомирської ОДА за напрямом «Акушерство та гінекологія»;
- Світлана Коцута – лікар акушер-гінеколог обласного центру планування сім’ї, репродукції людини та медико-генетичного центру КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської обласної ради;
- Олександр Ларченко – завідувач відділення КНП «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради;
- Наталія Коберник – лікар-педіатр КУ «Обласний медичний центр з надання спеціалізованої допомоги хворим на залежності, ВІЛ/СНІД-інфекції та шкірно-венерологічні захворювання» Житомирської обласної ради;
Жанна Воропай – асистент координатора з мінної небезпеки Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.
Такий захід став важливим кроком у підвищенні професійного рівня фахівців соціальної сфери та поглибленні їхніх знань щодо організації та надання послуги соціальної профілактики. Завдяки участі експертів з медичної галузі учасники отримали практичні рекомендації щодо міжвідомчої взаємодії, профілактики залежностей, підтримки ВІЛ-інфікованих осіб та важливості знань про репродуктивну освіту. Захід підтвердив важливість постійного професійного розвитку фахівців та налагодження тісної співпраці між різними структурами задля ефективної підтримки вразливих категорій населення.