Про декларування доходів і майна
6 березня за участі секретаря Пулинської селищної ради Олександра Лігути, першого заступника селищного голови Олени Гузюк керуючий справами (секретар) виконавчого комітету Микола Захарчук провів навчання (тренінг) з працівниками селищної ради та депутатами з питань декларування.
У своїх коментарях Микола Захарчук наголосив, що заповнення декларацій вимагає уважного підходу та відповідальності установленим нормам, розповів про нюанси, які слід враховувати.
З інформацією також виступила головний спеціаліст з юридичних питань Ольга Заєць, яка розповіла про види декларацій та відповідальність, передбачену за їх неподання та неправдиве подання.
Декларування доходів і майна осіб, які працюють у сфері місцевого самоврядування, є важливим інструментом забезпечення прозорості та запобігання корупції. Ця процедура регулюється Законом «Про запобігання корупції» та здійснюється через Єдиний державний реєстр декларацій Національне агентство з питань запобігання корупції.
Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» діючі державні службовці зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Також у термін – до 1 квітня 2025 року – декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані подати громадяни, які звільнились з державної служби у 2024 році (щорічна декларація за 2024 рік з позначкою («я припинив виконувати функції держави»).
У ході тренінгу присутні розглянули покрокове заповнення розділів декларації про майно і доходи.
Тож подавайте свої декларації вчасно й без помилок. Варто пам’ятати, що за умисне неподання та несвоєчасне подання без поважних причин суб’єктом декларування декларації передбачена кримінальна або адміністративна відповідальність.