Із засідання комісії ТЕБ та НС
14 січня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке вів заступник селищного голови з питань діяльності органів ради Сергій Мурзаков.
На засіданні розглянуто наступні питання порядку денного:
- Про затвердження Плану дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2025 році;
- Про затвердження плану дій Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Пулинської селищної ради на поточний рік;
- Про затвердження Паспорту ризику селищної територіальної громади;
- Про затвердження Комплексного міжвідомчого плану щодо проведення превентивної роботи серед населення з дотримання вимог правил безпеки життєдіяльності, попередження пожеж, інших надзвичайних ситуацій, загибелі та травмування на них людей на 2025 рік.
З інформацією виступили: технік-гідротехнік Пулинської дільниці басейну управління водних ресурсів р. Прип’ять Анатолій Бабич, головний спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Борис Оріховський.
У своєму виступі Борис Оріховський звернув увагу на стан з пожежами та вжиття заходів щодо їх попередження, наголосивши, що у 2024 році на території Житомирського району виникло 1646 пожеж (проти 1264 пожежі у 2023 році). Зокрема, за минулий рік на території Пулинської територіальної громади виникло 39 пожеж, одна людина загинула.
Внаслідок пожеж на території Житомирського району в 2024 році загинуло 38 осіб (проти 29 – у 2023); травмовано – 16 осіб (проти 32 – у 2023).
За минулий рік пожежами знищено 195 будівель та 436 – пошкоджено. Внаслідок чого нанесено матеріального збитку на суму 84 мільйони 125 тисяч 422 грн.
Найбільше пожеж на території району виникло з причин:
- необережного поводження з вогнем та необережності під час паління – 1042 пожежі;
- порушення правил монтажу та технічної експлуатації електромережі – 250;
- порушення правил пожежної безпеки при монтажу та експлуатації печей – 133;
- дитячі пустощі з вогнем – 26.
З урахуванням пропозицій та зауважень, внесених у ході обговорення, по всіх питаннях порядку денного прийнято відповідні рішення. А саме, затверджено: план дій щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків на території Пулинської громади; План роботи комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на 2025 рік; Комплексний міжвідомчий план щодо проведення превентивної роботи серед населення з дотримання вимог правил безпеки життєдіяльності, попередження пожеж, інших надзвичайних ситуацій, загибелі та травмування на них людей. Виконавчим органам селищної ради, старостам, керівникам організацій, установ громади – організувати роботу по виконанню затвердженого Комплексного міжвідомчого плану.