⠀⠀Районне управління Головного управління ДСНС України у Житомирській області застерігає⠀⠀

Дата: 11.07.2024 08:57

Пора жнив – особливий пожежонебезпечний період. Загрозливу обстановку створюють спекотна погода, сухі хліба, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у не справному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність.

⠀⠀⠀З метою попередження виникнення пожеж під час збирання врожаю слід дотримуватись основних вимог пожежної безпеки:

вся збиральна техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками. Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи задіяні до збирання врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж;

⠀⠀- хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (з прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;

⠀⠀- не дозволяється заправляти збиральну техніку пальним в хлібних масивах та у нічний час в польових умовах;

суворо забороняється палити та користуватись відкритим вогнем поряд з хлібними масивами.

Безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі.

Збиральну техніку необхідно регулярно перевіряти на щільність з’єднання вихлопної труби з патрубком випускного колектора та колектора з блоком двигуна.

Шановні мешканці громади, пам’ятайте! Випалювання стерні, сухої трави, пожнивних залишків соломи на полях може призвести до пожеж, які можуть розповсюджуватись на території приватних домоволодінь, лісопосадок, призводити до відключень повітряних ліній електропередачі надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки.