Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

Корисна інформація для платників податків

Дата: 07.06.2024 14:55
Кількість переглядів: 403

Інформація I

 

Про Класифікацію видів економічної діяльності КВЕД (ДК 009:2010)

 

Головне управління ДПС у Житомирській області акцентує увагу платників податків на приведенні у відповідність основного виду діяльності, заявленого при реєстрації, фактичному виду діяльності, що здійснюється платником податків згідно Класифікації видів економічної діяльності ДК 009:2010 Національного класифікатора України.

Класифікація видів економічної діяльності - це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації, яка систематизує види діяльності, що здійснюються суб`єктами господарювання в Україні. Дана класифікація містить усі можливі напрямки роботи платників податків.

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань містить відомості про юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, зокрема, про види діяльності.

При державній реєстрації суб`єкт господарювання обирає код виду економічної діяльності (скорочено - КВЕД) згідно Класифікації видів економічної діяльності. Дана класифікація, як зазначалося, містить усі можливі напрямки роботи платників податків.

КВЕД відображає основний вид діяльності платника. Також можуть бути обрані додатково інші види діяльності, якими платник планує займатись в майбутньому.

З часом суб’єкт господарювання може змінити сферу своєї діяльності, тобто основний вид діяльності, у зв’язку із чим зміниться КВЕД.  Якщо так відбувається, то необхідно привести у відповідність основний КВЕД до фактичного.  

На сьогодні діє національний класифікатор України ДК 009:2010 (скорочено – класифікатор КВЕД-2010) відповідно до наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року № 457 «Про затвердження та скасування національних класифікаторів». 

Таким чином, державна реєстрація новостворених юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з даного періоду проводиться виключно з видами економічної діяльності за класифікатором КВЕД-2010.

Для забезпечення доступності з впровадження КВЕД-2010 створений Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2010, який дає можливість самостійно визначити відповідність попереднього КВЕДу-2005 до КВЕДу-2010.

Аби привести основний вид діяльності у відповідність до фактичного або ж, за потреби, до класифікатора КВЕД-2010 необхідно звернутися до державних реєстраторів або інших суб’єктів державної реєстрації, зокрема нотаріусів, що мають право проводити державну реєстрацію. 

Наразі передбачена можливість безоплатно провести зміни КВЕДів для фізичних осіб – підприємців. Скористатися цією реєстраційною послугою можна двома способами:

- з’явитися до державного реєстратора в будь-який ЦНАП на території України;  

- подати документи через електронні засоби зв’язку шляхом накладання ЕЦП на відповідний пакет документів.

Для юридичних осіб:

- з’явитися до державного реєстратора у ЦНАП за місцем реєстрації у межах області.

Головне управління ДПС у Житомирській області рекомендує платникам податків привести у відповідність коди видів економічної діяльності в частині:

- відповідності основного виду діяльності, зазначеного в облікових даних, фактичному виду діяльності;

- відповідності КВЕДів класифікатору  КВЕД-2010. 

 

Інформація II

 

Податкова знижка для фізичних осіб

 

Головне управління ДПС у Житомирській області акцентує увагу платників податків, що платник податку - має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб»єктами господарювання, це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку резидента у зв»язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Заробітна плата це основна та додаткова винагорода, інші заохочувальні та компенсаційні кошти, які виплачують платнику податку на підставі відносин трудового найму.

Відповідно до п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов»язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги).

 

Звертаємо увагу! Копії зазначених документів (крім електронних розрахункових документів) надаються разом з податковою декларацією, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку протягом строку давності, встановленого Кодексом.

 

Обмеження: 

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).  

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня (включно), наступного за звітним, податкового року.

Сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшену з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, крім випадку, визначеного п.п. 166.4.4 п. 166.4 ст. 166 Кодексу (п.п. 166.4.2 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).

Сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, у разі включення до податкової знижки витрат, передбачених п.п. 166.3.10 п. 166.3 ст. 166 Кодексу, розраховується окремо від інших витрат та не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу (п.п. 166.4.4 п. 166.4 ст. 166 Кодексу).

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь