З нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом (1939 - 1945)

Дата: 08.05.2024 11:53

8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, встановлений минулого року Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років». Це – дата, коли ми разом з європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом і пам’ять загиблих та всіх жертв Другої світової.

День пам’яті та перемоги – нагадування, що Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: націонал-соціалістичного (нацистського) у Німеччині й комуністичного в срср. У цей день Україна вшановувує кожного, хто боровся з нацизмом. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять мирні цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Українці на боці антигітлерівської коаліції зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Мільйони українців чинили спротив зі зброєю в руках у різних регулярних арміях світу, сотні тисяч боролися в підпільних і повстанських структурах. Водночас українська земля була одним із основних театрів воєнних дій, місцем масштабних битв і найзапеклішого спротиву. Обидва тоталітарні режими під час окупації території України здійснювали численні злочини проти цивільного населення – Голокост, масові вбивства та депортації народів. Втрати українців у Другій світовій – близько 8 мільйонів осіб (із них п’ять мільйонів – цивільних та три мільйони військових).

Сьогодні працівники Пулинської селищної ради на чолі з селищним головою Олександром Гаврилюком та секретарем ради Оленою Гузюк поклали квіти до пам’ятників учасникам Другої світової та загиблим Героям у нинішній російсько-українській війні.

Букети тюльпанів, гвоздик, бузку лягли до підніжжя Монумента Слави, Братської могили (на селищному кладовищі), місць вшанування загиблих Героїв як у Пулинах, так і старостинських округах громади. Усі ці пам’ятники, Алея Героїв – назавжди залишаться символом вічної й гіркої пам’яті за нашими земляками-односельцями різних поколінь, які ціною власного життя виборювали і виборюють мир і спокій на українській землі.Фото без описуФото без описуФото без опису

Фото без опису