Область планує провести масштабну кампанію з вакцинації для профілактики інфекційних захворювань

Дата: 12.04.2024 14:30

В Україні Національний календар профілактичних щеплень передбачає імунізацію проти 10 захворювань: туберкульозу, гепатиту В, кору, епідемічного паротиту (свинки), краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та хіб-інфекції.

У 2024 році Житомирська область планує провести масштабну кампанію з вакцинації для профілактики інфекційних захворювань серед різних вікових груп населення. Згідно з планом, щеплення отримають наступні категорії осіб: новонароджені – 7983 дитини; діти до 1 року – 5872 особи; у віці 18 місяців – 6033; у віці 6 років – 10048 осіб; підлітки 14 років – 13417 осіб; молодь 16 років – 12980 осіб; дорослі – 70401 особа.

Усі вакцини, передбачені Національним Календарем профілактичних щеплень, наявні в Україні і є безоплатними. Тож перевірте, чи має ваша дитина має усі необхідні щеплення відповідно до віку. Згадайте, чи отримали ви ревакцинацію упродовж останніх 10 років. Подбайте також про вакцинацію (у т. ч. і бустерними дозами) проти COVID-19 – вона не входить до Національного календаря, але також є доступною і безплатною.

Якщо ви маєте порушений графік вакцинації (пропустили якесь зі щеплень), це не значить, що треба розпочинати курс імунізації спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені щеплення якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Тож зверніться до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра – спеціаліст допоможе вам скласти індивідуальний графік щеплень.