Читці шевченківської поезії демонстрували свої таланти

Дата: 05.03.2024 17:08

5 березня в рамках Шевченківського тижня, до 210-річчя від дня народження Великого Кобзаря, серед закладів культури Пулинської громади проведено огляд-конкурс читців-декламаторів «Сила слова».

Сьогодні такі заходи проводимо завдяки Збройним Силам України. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих Захисників.

За звання кращого читця-декламатора змагалися 24 учасники з різних населених пунктів. Двадцять із них – це були юні декламатори (10-15 років), четверо – від 16 до 55 років.

Учасників літературного заходу привітали селищний голова Олександр Гаврилюк та секретар ради Олена Гузюк.

Найактивніші учасники прочитали по дві й навіть по три найвідоміших поезій Тараса Шевченка.

Однією з умов конкурсу було включення до свого репертуару віршів й інших авторів. Щоправда лише одна учасниця – 20-річна Людмила Поліщук, крім двох творів Тараса Шевченка, прочитала третій – на тему нинішньої війни.

Отже, Дипломи учасників отримали: Маргарита Новаківська (с. Очеретянка); Опанащук Максим (с. Нарцизівка); Анастасія Соколовська (с. Юлянівка); Ярослав Палашкевич (с. Ялинівка); Софія Мельничук (с. Неборівка); Анастасія Гаврилюк (Новий Завод); Ярослава Мілевська (с. Видумка); Ангеліна Хоцянівська (с. Сколобів); Кирил Зозуля (с. Чернявка); Андрій Лисюк (с. Корчівка); Софія Заброцька (Пулини); сестри Наталія та Анастасія Трач (с. Івановичі); Світлана Мельник, Надія Мельник (с. Буряківка); Кіріл Поліщук (с. Пулино-Гута); Данило Бондарчук (с. Зелена Поляна); Софія Шаля (с. Стара Олександрівка).

Перші, другі та треті місця поділили між собою по два учасники. А саме:

ІІІ місця – Марія Виговська (с. Корчівка), Дарина Ілючок (с. Веснянка);

ІІ місця - Анастасія Рогожкіна (с. Очеретянка), Данило Сорокін (с. Кошелівка);

І місця – Поліщук Людмила (с. Пулино-Гута), Олександра Опанащук (с. Ягодинка).

Переможці нагороджені Грамотами та подарунками. Спеціальними призами (за творчий потенціал) відзначені: Світлана Мельник (с. Буряківка) та Ярослав Палашкевич (с. Ялинівка). В нагородженні взяли участь селищний голова Олександр Гаврилюк  та секретар ради Олена Гузюк.

Волонтер Федір Мілевський вручив переможцям Spinor (захисний елемент для телефону від негативного впливу).

У актовій залі селищної ради, де проходив огляд-конкурс, працівниками бібліотеки було представлено виставку літературних творів Великого Кобзаря.

Огляд-конкурс проведено за ініціативи відділу гуманітарного. Його учасники разом зі своїми наставниками – представниками закладів культури, прийшли до погруддя Тараса Шевченка, аби вшанувати його світлу пам'ять.