21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Дата: 21.02.2024 10:12

Мова – найбільший скарб, одне з багатьох див, створених людьми. Вона

відзеркалює душу народу, його історію.

Кожна людина має завжди пам’ятати: хто вона, звідки родом, де її коріння. Кожна людинна повинна знати свою мову, любити її, цінувати, збагачувати, берегти.

Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

У 1999 році, на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури, було прийнято рішення заснувати Міжнародний день рідної мови. Датою щорічного свята вибрано 21 лютого. Це всесвітне свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю.

До Міжнародного дня рідної мови бібліотека Пулинської селищної ради презентує мовну палітру "До рідного слова торкнися душею". Виставка допоможе здійснити літературну подорож, познайомить з історію становлення та розвитку нашої мови, народною мудрістю, славетними майстрами рідного слова, з добрими порадниками та помічниками - словниками.

Читаємо, думаємо, розмовляємо рідною українською мовою! Наша мова - наша зброя! Тож наближаємо нашу Перемогу!