До 185-річчя від дня народження Павла Чубинського

Дата: 25.01.2024 12:56

27 січня 2024 року виповнюється 185 років від дня народження видатного вченого-етнографа, фольклориста, правознавця, журналіста, громадського і просвітницького діяча, поета, автора тексту Державного Гімну України Павла Платоновича Чубинського.

Він жив і працював у надзвичайно складних умовах переслідуванням царським урядом української культури і за своє недовге життя встиг зробити стільки, що за висловом етнографа Федіра Вовка, його заслуг вистачило б і на декількох професій учених. Один лише вірш "Ще не вмерла Україна" зробив його ім'я безсмертним навіки.

Особливі слова Павла Чубинського і неповторна мелодія Михайла Вербицького, написані понад півтора століття тому, пробуджують і нині серця українців.

З нагоди цієї пам'ятної дати в бібліотеці Пулинської селищної ради діє книжкова виставка-портрет "Павло Чубинський – співець національного відродження України".Фото без описуФото без опису