Відбулося засідання місцевої Державної протиепізоотичної комісії
Сьогодні під головуванням Пулинського селищного голови Олександра Гаврилюка відбулося засідання місцевої Державної протиепізоотичної комісії Пулинської селищної територіальної громади.
Присутні члени комісії заслухали інформацію головного спеціаліста відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Житомирського районного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександра Лігути про запровадження карантинних обмежень у зв’язку з виявленням сказу лисиці у с. Мартинівка.
З метою ліквідації вогнища захворювання тварин на сказ, місцева Державна протиепізоотична комісія Пулинської селищної територіальної громади вирішила оголосити територію с. Мартинівка з прилеглими польовими та лісовими масивами в радіусі 3 км неблагополучною зоною щодо сказу тварин та ввести на ній карантинні обмеження, враховуючи особливості хвороби, а також вважати загрозливою зоною щодо сказу тварин села Корчівка, Липівка, Бабичівка, Видумка.
Крім цього, у ході засідання було затверджено План заходів щодо оздоровлення неблагополучного пункту зі сказу тварин с. Мартинівка та доручено Пулинському відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини провести роботу щодо виявлення хворих і підозрілих на зараження сказом тварин, а також провести щеплення від сказу всіх сприятливих тварин на території неблагополучного пункту та у загрозливій зоні.
Серед іншого, наголошено також і на необхідності проведення єгерською службою заходів щодо регулювання чисельності хижих звірів з подальшим лабораторним дослідженням на сказ та щодо регулювання чисельності бродячих собак та котів на неблагополучних територіях мисливських угідь і за межами населених пунктів.
Вкотре наголошуємо: сказ – надзвичайно небезпечне інфекційне захворювання яке неможливо вилікувати. Найефективнішим способом профілактики сказу є вакцинація, обов'язкова для усіх собак і кішок.
Якщо ви ще не провакцинували домашніх улюбленців, звертайтеся до територіальних органів Держпродспоживслужби, Пулинського відділу Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини чи фахівців ветеринарної медицини громади.
Станом на сьогодні вартість процедури вакцинування тварин становить лише 20 грн та здійснюється шляхом виїзду працівників ветеринарної служби у відповідні домоволодіння.