Нагадуємо правила поведінки під час комендантської години

Дата: 20.06.2023 14:58

З 26 вересня 2022 року у всіх населених пунктах Житомирської області комендантська година діє з  24:00 до 05:00.

У цей час категорично забороняється:

1. Перебувати на вулицях та в інших громадських місцях (якщо це не пов’язано з виконанням службових або надзвичайних обов’язків). Важливо: виходити можна тільки під час повітряної тривоги – щоб дійти до найближчого укриття. Обов’язково варто мати при собі документи, що посвідчують особу.
  2. Виїзд з населених пунктів та в’їзд до них для цивільного населення
  3. Збиратися у певних місцях, проводити будь-які зібрання, мітинги або демонстрації.
  4. Відвідування розважальних та культурних закладів, крім випадків, коли це пов’язано з виконанням службових або надзвичайних обов’язків.
  5. Порушувати громадський порядок: гучно співати або кричати, вмикати музику з відкритих динаміків, запалювати вогнища, феєрверки чи петарди.

Обов’язковою для всіх, без винятку, є зупинка транспортних засобів на вимогу поліцейських та надання особистих документів для перевірки. Будь-яка непокора або невиконання законних вимог правоохоронців, поліцейських та військовослужбовців матиме відповідне адекватне воєнному стану реагування.

Також рекомендується дотримуватися правил світломаскування.

У разі порушення правил комендантської години, громадяни можуть бути притягнені до відповідальності згідно з законодавством України.

З метою забезпечення національної безпеки та громадського порядку, дотримання правил комендантської години є обов’язковим для всіх громадян України.

Дивіться детальніше в ІНФОГРАФІЦІ.