У Пулинах відбудеться благодійний майстерклас з розпису великодньої мальованки

Дата: 07.04.2023 10:05

Шановна громадо! Невдовзі ми з усім православним світом вшановуватимемо головне свято церковного року – Воскресіння Христове, яке ще називають Великдень та Пасха. Традиційно, напередодні цього Великого дня ми беремося до приготування ритуальних страв: Великоднього хліба (паски) та фарбування яєць (писанок).

Звичайно, з плином часу традиція розпису писанки дещо видозмінилася і втратила своє глибоко сакральне значення. Сьогодні ми вже не беремо до рук писачок і не наносимо на яєце ритуальні знаки, які сприймалися нашими предками як символи магічної доброї сили, несли щастя, достаток, благополуччя, захищали свого власника від злих сил.

Разом з тим, усвідомлюючи неоціненний дар предків, аналізуючи нашу автентичність та культурне багатство, які окупанти намагаються винищити вщент, приходить розуміння значимості нашої ідентичності. Одним із маркерів українськості, власне, і є традиція розпису великодніх яєць, яка веде до пізнання світовідчуття і світорозуміння народу.

Напередодні Великодня Пулинська селищна рада запрошує дорослих і дітей на колоритний благодійний майстерклас з розпису великодньої мальованки за участю майстринь КЗПО «Центр дитячої та юнацької творчості Пулинської селищної ради».

Усі охочі, 11 та 12 квітня 2023 року, 0 16.00 год у актовій залі Пулинського ліцею можуть долучитися до заходу, попередньо зареєструвавшись за номером телефону 097 99 02 368 (провідний спеціаліст по зв’язках з громадськістю Наталія Петренко).

Вартість майстер-класу – 200 грн. Усі кошти будуть спрямовані на підтримку ЗСУ.

У програмі заходу:

• 30-хвилинний екскурс у непізнаний світ українського автентичного писанкарства, де ви дізнаєтеся про:
  • традиції українського розпису яєць;
  • символічні та оберегові знаки-коди на писанках;
  • орнаментику та символіку кольорів;
  • вірування та ритуальні дії, пов’язані з лікувальними та захисними властивостями великодньої писанки, а також те, чому писанку можуть дарувати лише жінки;
  • лайфхаки у нанесенні фарби на мальовану писанку тощо.
  • Також ви зможете самостійно виготовити унікальну мальовану писанку, шляхом нанесення символічних узорів.

Що ви отримаєте, якщо прийдете на майстерклас?

• Близько 2 годин зможете провести у піднесеній сакральній атмосфері творення пасхального символу.
  • Дізнаєтеся про ритуал виготовлення писанки.
  • Мережитимете візерунками великоднє яєчко, створюючи авторську мальованку під дбайливим супроводом наших майстринь.
  • Підтримаєте своїм внеском нескорених Воїнів-земляків.

Чекаємо на ваші дзвіночки. Кількість місць обмежена! Тому беріть друзів, рідних, дітей і долучайтеся до таємного дійства розпису пасхальної мальованки.