Через війну функціонування старостату мало ряд особливостей – староста Новозаводського старостинського округу

Дата: 21.03.2023 12:21

Староста Новозаводського старостинського округу Ірина Гарбузюк відзначила, що у 2022 році діяльність округу була націлена на три основні напрямки:

1. Сприяння обороні країни.
  2. Благоустрій територій.
  3. Прийом громадян та забезпечення прав жителів старостату на соціальні виплати, субсидії, нотаріальні дії та інші питання. Співпраця з правоохоронними органами.

У зв’язку з війною росії проти України у перші дні повномасштабного вторгнення, проводилася робота з самоорганізації населення у питаннях територіальної оборони та сприяння шостому відділу Житомирського районного ТЦК та СП у проведенні мобілізації. Крім цього, робота з населенням спрямовувалась на допомогу військовим:

•  збір продовольства для потреб роти охорони;
  •  збір коштів на підтримку українських військовослужбовців у розмірі 29 000 грн;
  •  виготовлення маскувальних сіток;
  •  придбання та порізка лісоматеріалу;
  • за сприяння жителя с. Трудове Анатолія Щенявського було отримано спонсорську допомогу з-за кордону, яку використали для придбання балаклав та паливо-мастильних матеріалів для роботи місцевого блокпосту;
  • житель с. Новий Завод Сергій Гаврилюк надав допомогу панчішними виробами.

Активно волонтерять і учасники освітнього процесу Новозаводського ліцею та ЗДО «Лісова казка», які регулярно виготовляють маскувальні сітки, збирають овочі та консервацію для ЗСУ, передають домашню випічку, організовують та проводять благодійні ярмарки та заходи, а зібрані кошти спрямовують на підтримку Воїнів-земляків.

«Багато громадян перерахували так звану «ковідну тисячу гривень», бо вважають це своїм обов’язком. Скажімо, житель с. Новий Завод, інвалід війни 2 групи (АТО) Ігор Рудніцький разом зі своїм побратимом Максимом Котвицьким (на території округу не зареєстрований і не проживає) неодноразово (4 рази на Донеччину, декілька разів на Чернігівщину) доставляли бронежилети (8 шт), РПС, спальники, медикаменти, продукти харчування, а також 2 буржуйки (буржуйки виготовив житель с. Новий Завод Олександр Войцехівський). Олександр Цапун, житель с. Новий Завод перерахував 10 000 грн на придбання тепловізора Воїну Сергію Степаруку, надав 3 000 грн допомоги Воїну-земляку Сергію Пашківському для ремонту автомобіля, та регулярно пересилає продукти харчування українським Захисникам і Захисницям. Колектив ФОП Валентини Гаврилюк надав 5 000 грн для придбання автомобіля. І таких прикладів допомоги, як і імен мешканців старостату, ще багато», - насамкінець додала Ірина Гарбузюк.