У Пулинах вшанувати пам'ять великого Кобзаря

Дата: 09.03.2023 14:43

9 березня 2023 року, у 209-ту річницю від дня народження великого сина України – Тараса Григоровича Шевченка, біля пам’ятника славетному Кобзарю, щоб вшанувати пам'ять, зібралися керівництво громади, депутати селищної ради, старости, працівники установ, підприємств, організацій та небайдужі пулинці.

Фото без описуПулинський селищний голова Олександр Гаврилюк під час виступу наголосив, що сьогодні пророчі слова Шевченкових поезій мають нове прочитання.

«Вони вселяють силу, віру і наснагу. І хоч минають роки, а гострота і сила Шевченкового слова живе. Дух свободи і людської гідності через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходить до українців і додає упевненості у власному самоствердженні».

Фото без описуДень народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати його творчість, яка не втрачає своєї актуальності та у найскладніші, вирішальні для країни часи, супроводжує українців і на майдані, і на великій війні.

У день народження Тараса Шевченка біля його пам’ятника лунали «невмирущі думи», покладені на музику у виконанні Софії Лонської, звучали слова пронизливих поезій «Мені однаково» та уривок з поеми «Кавказ», у виконанні переможців конкурсу художнього слова, який нещодавно пройшов у громаді – Данила Сорокіна та Максима Трача. Разом вкотре згадали про великий творчий спадок, залишений Кобзарем, майбутнім поколінням свідомих українців.

Фото без опису Фото без опису

У цей великий день хвилиною мовчання згадали усіх і кожного, хто зійшов на небеса, рятуючи Україну, а жіночий вокальний дует Центру культури і дозвілля виконав пронизливу пісню «Герої не вмирають».

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, а Шевченкове слово живе і вічно житиме у наших серцях та у серцях майбутніх поколінь, бо як весна оновлює природу, так само поезія Великого Тараса оновлює наші душі, закликає бути чесними і милосердними, щиро любити свій народ, свою Україну.

Фото без опису Фото без опису

Хай безсмертні слова-настанови славетного борця за незалежність України служать нам дороговказом на шляху збереження основних засад прав людини.

«Борітеся – поборете!

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»