Пулинська громада

Житомирська область, Житомирський район

Керівники структурних підрозділів селищної ради прозвітували про роботу за 2022 рік

Дата: 03.03.2023 09:59
Кількість переглядів: 506

На 2022 рік було багато планів та очікувань, проте 24 лютого все змінилося. Повномасштабне російське вторгнення змінило пріоритети та завдання органів місцевого самоврядування. Усі зусилля були спрямовані, щоб налагодити функціонування громади в умовах воєнного стану, зберегти людські життя, об’єкти критичної інфраструктури від ймовірних руйнувань та захоплень, максимально підтримати Збройні Сили України, добровольчі формування, а також вирішити потреби гуманітарного і соціального характеру. Така думка стала наскрізною у звітах керівників структурних підрозділів селищної ради за 2022 рік.

Фото без опису Фото без опису 

Інформуючи про роботу, начальник відділу загальної та організаційної роботи Олена Лонська розповіла, що за 2022 рік до Пулинської селищної ради надійшло 3751 документ. Підготовлено та відправлено 1510 вихідних документів, 10 відповідей на запити на публічну інформацію, 16 відповідей на адвокатські запити та 14 відповідей на депутатські звернення. По питаннях соціального захисту та надання матеріальної допомоги опрацьовано 167 звернень, та виділено матеріальних допомог на загальну суму 642400 грн. Крім цього, були опрацьовані звернення щодо питань аграрної політики, земельних відносин,   житлово-комунального господарства тощо. За звітний період було видано 5860 довідок різного характеру.

Олександр Іщенко, розповідаючи про діяльність відділу організації надання адміністративних послуг, відзначив, що з перших днів війни ЦНАП став центром турботи, насамперед, про ВПО. Разом з тим, з відкриттям доступів до державних реєстрів, працівники ЦНАПу почали надавати усі 263 види адміністративних послуг та паралельно продовжили роботу, спрямовану на підтримку ВПО і сімей пільгових категорій, зокрема у напрямку консультування і реєстрації на отримання грошової допомоги від міжнародних організацій.

«Свою діяльність ЦНАП здійснює за принципом відкритого і прозорого «єдиного офісу». За складний 2022 рік нам вдалося надати 7196 адміністративних послуг. Також було здійснено підключення до додатку УТОГ, за допомогою якого адміністратор центру може в режимі відео-конференції зв’язатись з перекладачем жестової мови і спільно здійснювати прийом відвідувача, який спілкується жестовою мовою. Відділ користується програмним комплексом «Соціальна громада» та має доступ до Системи взаємодії органів виконавчої влади», - інформує начальник відділу організації надання адміністративних послуг.

Фото без опису Фото без опису

Звітуючи про діяльність фінансового відділу, Людимила Сак наголосила, що основними джерелами наповнення бюджету територіальної громади є податок  на доходи фізичних осіб  та доходи від місцевих податків і зборів (земельний податок, орендна плата за землю, єдиний податок, податок на нерухоме майно тощо).

«За 2022 рік бюджет селищної територіальної громади виконано по доходах у сумі 121349,5 тис. грн. і по видатках у сумі 121473,4 тис. грн, що дорівнює відповідно 103,1 % та 98,0 % від уточненого плану на рік. У загальній структурі доходів найбільшу суму складають власні доходи – 60632,0 тис. грн (50,0%). Видатки бюджету громади за 2022 рік становлять 121473,4 тис. грн», - підсумувала начальник відділу.

Наталія Пітра, начальник відділу бухгалтерського обліку та звітності, у ході виступу зазначила, що спеціалістами відділу щоденно проводиться реєстрація і подання у ГУДКСУ юридичних та фінансових  зобов’язань, платіжних доручень, а також здійснюється контроль за виконанням зобов’язань, наявністю і рухом майна, використанням матеріальних і фінансових ресурсів, відповідно до затверджених нормативів та кошторисів. Крім цього, щомісячно та щоквартально відділ формує та подає звіти до Державної податкової служби України,  Держказначейства, Фонду соціального страхування, Статистичного управління тощо.

Фото без опису Фото без опису 

Інформуючи про роботу сектору земельних відносин, Василь Владиченко акцентував увагу на законодавчих змінах у нормативно-правових актах, які значно вплинули на роботу сектору. Також повідомив, що протягом 2022 року 81 особа, у тому числі 1 учасник бойових дій, оформили право власності на землю на загальну площу 65,8208 га. Правом на викуп земельної ділянки скористалося 3 особи. У ході звіту завідувач сектору поінформував також про проведену роботу зі збору інформації щодо укладених договорів оренди землі. Значну увагу було приділено виготовленню документації на 19 ділянок для сінокосіння та випасання худоби загальною площею 251,2595 га.

«Протягом 2022 року робота відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури була спрямована на  утримання дорожньої мережі комунальної власності громади, об’єктів благоустрою, спільно з КБП «Пулинський водоканал» Пулинської селищної ради, об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства, а також на першочергове виконання завдань із забезпечення життєдіяльності території громади та її жителів в умовах війни, надання допомоги Збройним Силам України», - аналізуючи зроблене за рік, розповідає начальник відділу Іван Кайданюк.

Фото без опису Фото без опису 

Звітуючи про діяльність відділу освіти, Наталія Опанащук відзначила, що наразі для задоволення освітніх потреб громади функціонує 8 закладів загальної середньої освіти, в яких здобувають освіту 1565 учнів, 13 закладів дошкільної освіти – 337 вихованців. Усі здобувачі освіти, окрім вихованців Корчівського ЗДО «Капітошка», охоплені очною формою освіти.

За словами начальника відділу освіти, у 2022 році утримання однієї дитини дошкільного віку на рік становило 38 404 грн. Утримання однієї дитини шкільного віку – 39 520 грн.

 «З початком війни перед освітою з’явилося багато викликів.  Пріоритетним завданням постало питання цивільного захисту та організації безпечного освітнього процесу. Завдяки  злагодженій, складній праці керівництва громади, відділу освіти, батьківського та трудового колективів закладів освіти, небайдужих односельчан та підприємців громади зроблено поточні ремонти та відновлено роботу 5 протирадіаційних укриттів, 9 найпростіших укриттів  закладів освіти громади. У чотирьох закладах освіти побудовано нові найпростіші укриття», - розповідає Наталія Опанащук.

Також у ході виступу було відзначено активну волонтерську діяльність закладів освіти, найактивнішими з яких виявилися Мартинівський, Пулинський та Вацлавпільський ліцеї. Заклади освіти активно долучилися до виготовлення окопних свічок, плетіння маскувальних сіток, готування смаколиків, домашньої випічки, консервації, збору овочів тощо. Регулярно освітяни передають військовим теплі речі, шкарпетки, рукавиці.

Крім цього, працівники закладів освіти у листопаді для потреб ЗСУ перерахували кошти у сумі 110 660 тис. грн, а в грудні – одноденний заробіток у сумі 150 915,6 грн.  Також освітяни разом із дітьми проводять благодійні ярмарки, а виручені кошти витрачають на потреби Воїнів-земляків.

«Протягом 10 місяців працівники закладів освіти допомагали готувати їжу для Роти Охорони. Щотижня працівники закладів освіти готують випічку для воїнів, які перебувають на реабілітації в лікувальних центрах. Активно  колективи здають кров для потреб ЗСУ», - насамкінець додала Наталія Опанащук.

Діяльність служби у справах дітей Пулинської селищної ради упродовж 2022 року була спрямована на вирішення питань запобігання дитячої бездоглядності і безпритульності, профілактики правопорушень серед дітей, їх соціального захисту, зміцнення системи захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечення прав дітей виховуватись у сімейному оточенні та захист житлових і  майнових прав дітей.

 «У 2022 році з території Пулинської громади за кордон перемістилося 39 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Повернулося за місцем проживання 15 дітей. Службою у справах дітей постійно проводиться моніторинг за переміщеними статусними дітьми, місцем їх перебування, строками повернення, постановкою їх на консульський облік у країні перебування», - розповідає начальник служби Марина Остапчук.

Фото без опису Фото без опису 

Звітуючи про діяльність відділу гуманітарного, Олена Гузюк наголосила на основних напрямках соціального захисту населення. Серед іншого, було відзначено, що протягом 2022 року заключено договори з п'ятьма Перевізниками по перевезенню пільгової категорії пасажирів автомобільним транспортом, укладено договір з АТ «Укрзалізниця», аптечною установою тощо.

Протягом року приймались заяви про розміщення внутрішньо переміщених осіб та призначалась компенсація витрат особам, які розмістили внутрішньо переміщених осіб. Наповнювалась даними інформаційно-аналітична система «Прихисток».

Соціальне обслуговування громадян похилого віку, інвалідів (які досягли 18- річного віку), які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечувати їм догляд і допомогу, здійснює Центр надання соціальних послуг: на безоплатній, в обсягах, визначених державними стандартами, або платній основі.

 «У перші місяці повномасштабного вторгнення працівники культури активно долучились до волонтерської діяльності: плели маскувальні сітки, збирали допомогу для ВПО, місцевої роти охорони; працювали на кухні, готуючи для роти охорони. Всі заклади культури безпосередньо взяли участь у Благодійному ярмарку та зібрали близько 100 000 грн у рамках благодійних концертів на підтримку ЗСУ», - розповідає Олена Гузюк.

У ході звіту відзначено також, що з початку війни було сформовано та видано понад  1020  продуктових наборів, а також надано засоби гігієни, одяг та взуття 635 особам із пільгових категорій населення.

«Робота щодо розвитку фізичної культури і спорту та виховання здорової нації на території громади здійснювалася відповідно до Програми розвитку фізичної культури і спорту на 2021-2023 роки на території Пулинської селищної ради. Не дивлячись на ситуацію, яка склалася в державі, завдяки активній роботі тренерського штабу, наполегливості вихованців КУ «ДЮСШ» Пулинської селищної ради  в 2022 році  вдалося  досягти  певних спортивних результатів. Потішили цьогоріч і наші футболісти ФК «Пулини», які за  підсумками 2022 року стали лідерами I Дивізіону відкритого чемпіонату м. Житомира з футзалу. Варто також наголосити, що з метою підтримки ЗСУ у 2022 році в громаді було проведено ряд спортивно-масових заходів», - поінформувала  Олена Гузюк.

Фото без опису 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь