Небесна Сотня - перші Герої російсько-української війни

Дата: 20.02.2023 15:12

20 лютого 2023 року Україна вдев’яте відзначатиме День Героїв Небесної Сотні та вшановуватиме пам’ять загиблих.

У 2014 році пік спротиву Майдану припав на 18–20 лютого – ці дні стали вирішальним етапом боротьби й водночас однією з найтрагічніших сторінок Революції Гідності та новітньої історії України.

Наприкінці лютого 2014 року, коли країна прощалася із загиблими Героями Майдану, росія розпочала окупацію Криму. Саме 20 лютого вважається офіційною датою захоплення росією півострова та початком збройної агресії російської федерації проти України.

Після восьми років війни на сході 24 лютого 2022 року рф розпочне повномасштабне вторгнення в Україну, варварськи розв’язавши війну, якої Європа не знала з кінця Другої світової.

Місяць лютий повен важких і трагічних дат для нас. Але, попри біль і сум за загиблими, сьогодні маємо пам’ятати події цих днів і людей, які ще на Майдані почали боротьбу з росією. Бо саме пам’ять та знання історії дають нам силу, повсякчас зміцнюють наш дух у боротьбі й утверджують сподівання на краще майбутнє після перемоги.

Більше про події цих днів читайте на сайті Музею Майдану:

Детальніше про хроніку лютневих подій на Майдані у інфографіці.

Фото без описуФото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису